Úvod / Vše o studiu / Nový rekvalifikační kurz „Výživový poradce“ s akreditací MŠMT

Prakticky jediný důvod, proč jsme podstoupili martýrium s cílem získat akreditaci k rekvalifikačnímu kurzu Výživový poradce spočíval ve faktu, že nás zájemci o tuto formu studia neustále bombardovali s dotazy a žádostmi. Po několika letech „pečlivého odolávání“ jsme nakonec hlasu trhu podlehli a vyšli vstříc všem, kteří mají svoje důvody, proč potřebují k profesnímu životu „kulaté razítko“.
Koncepce Ministerstva školství má v oblasti vzdělávání jasně definovaná pravidla, kde ne všechna se nám bezvýhradně líbí. Naší filozofií bylo vždy poskytovat celostní pohled na výživu, navíc postavený na formě studia bez zbytečného stresu. Toto neznamená, že bychom nebyli přísní a nepožadovali dodržování námi definovaného studijního řádu a vykazování studijních výsledků. Právě naopak. Chceme, aby naši absolventi od nás odcházeli s vědomím, že skutečně zaslouženě umí. Jako člověk, který byl nucen projít systémem klasického studia od základní až po vysokou školu s dominantní orientací na práci s levou mozkovou hemisférou a nezbytnými dávkami stresu ze zkoušení, při němž si učitelé a profesoři krmili ego všemožnými způsoby, dodnes nesnáším tento konvenční způsob studia. Ostatně to byl jeden z důvodů, proč jsem založil vzdělávací společnost, kde principy kráčí tak trochu jinou cestou.
Oblast vzdělávání řízená ministerskými pravidly ale má svoje opodstatnění. Jsou definovány normy kvality, které odpovídají moderním standardům výuky. A převážná většina dnešní společnosti, která je tímto systémem školství „odkojena“, po nich i touží.
Rekvalifikační kurz Výživový poradce, který rozšířil naši nabídku, je postaven na všech pravidlech, která jsou konvenčním systémem vzdělávání vyžadována:
Náš nejrozsáhlejší kurz „Poradce pro výživu a suplementaci“ v distanční i on-line formě tak získal nového „bratříčka“. Jeho náplň a rozsah je podstatně kratší, než se pyšní ostatní dva „neakreditované“, na jeho konci po složení zkoušek ale získáte certifikát s akreditací MŠMT. Navíc se jedná o rekvalifikační kurz, což přináší možnost vzdělávání i lidem hledajícím nové pracovní uplatnění. Je řízen pravidly Ministerstva školství, mezi která patří například požadavek maturity každého účastníka, dosažení 18 let věku či povinnost složit zkoušky před zkušební komisí.
Ze strany zájemců o studium je nejčastěji kladena otázka, pro koho je vhodný časově kratší rekvalifikační kurz a komu se bude více hodit půlroční studium:
Přečtěte si více o rekvalifikačním kurzu.
Mgr. Martin Jelínek
Mgr. Martin Jelínek
Dana Švestková
Ráda bych poděkovala p. Martinovi Jelínkovi za profesionální a komplexní způsob výuky. V oblasti celostního zdraví pracuji 23 roků a cítila jsem, že mi v péči o klienty ještě chybí informace kolem stravování. Sama jako experimentátor s RAW stravováním jsem, zjistila, že extrémy nejsou pro lidský organismus vhodné, i když se některé způsoby stravování tváří, jako ty jediné nejzdravější. Individuální přístup k jednotlivci (klientovi) je ten nejdůležitější. V ATAC kurzu jsem pochopila souvislosti některých mně známých věcí, ale i nová fakta, která mně překvapila. Jsem několik let vegetariánka, získala jsem v podání skvělého učitele pana Jelínka důležité podněty a rady k vyváženému stravování. Když jsme byli dotázáni proč jsme si vybrali právě toto školící centrum, moje odpověď byla, podle intuice. Při hledání vhodného kurzu-Výživový poradce převážil fakt, že v ATAC kurzech je kombinován západní medicínský přístup společně se starými východními naukami. Jsem terapeut TČM a Energetické psychologie. Takže náplň kurzu přímo na moje zaměření, to je skvělé a studium jsem si užívala. Kamarádka, kterou jsem přesvědčila, aby studovala se mnou, mi několikrát řekla: ,,dobře jsi vybrala“.. A já jsem o tom 100%přesvědčena.Ještě jednou děkuji za milý přístup a vstřícné jednání. Všem zájemcům mohu kurz jedině doporučit. Myslím, že lepší v ČR nenajdete.
Mgr. Pavlína Knittlová
Děkuji Mgr. Martinu Jelínkovi za ucelený pohled na stravování a výživu jedince. Naučil nás přistupovat ke klientům maximálně komplexně - a to jediné funguje dlouhodobě. Díky.
RNDr. Markéta Rezková
Když jsem si vybírala z nepřeberného množství nabízených kurzů od nejrůznějších organizací, byla pro mě směrodatná jednak akreditace MŠMT, časová flexibilita, ale v první řadě rozšířené množství informací oproti standardním kurzům. Přestože půlroční kurz "Poradce pro výživu a suplementaci" akreditovaný není, ostatní body mě nadmíru uspokojily. Forma, přehlednost, struktura informací v denních lekcích byla psaná srozumitelně a velmi zajímavě, navíc důležité informace byly zvýrazněné, takže se člověk snadno orientoval. Kromě samotných lekcí musím vyzdvihnout především hru ZOF, ve které se nabité znalosti uplatňovali v "praxi" a to je neocenitelná pomůcka během studia. Ještě jednou děkuji a velmi ráda absolvuji další z nabízených kurzů!