Kurzy ATAC

Mgr. Martin Jelínek Martin Jelínek

Zakladatel vzdělávací společnosti ATAC vystudoval Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Jako aktivní sportovec se zajímal o vliv stravy na zdraví a možnosti doplňkové výživy ovlivňovat fyzickou výkonnost. Po ukončení studií jako spoluzakladatel společnosti vyrábějící a prodávající doplňky stravy pro sportovce začal radit nejprve kolegům ve sportu.

Po ukončení aktivní sportovní kariéry (atletika, armwrestling) postupně svoji konzultační činnost rozšiřoval na přednášky a workshopy, v roce 2007 spustil první turnus půlročního kurzu „Poradce pro výživu“, o který je dodnes z celé nabídky pořádaných kurzů největší zájem.

Systém vzdělávání, který vytvořil a neustále rozvíjí, učí zájemce hledat vztahy a souvislosti v celostním poznávání mezi stravou a zdravím. Studium je proto postaveno nejen na moderních vědeckých poznatcích, ale prolíná i moudra a zkušenosti filozofií, jako jsou Makrobiotika, Ájurvéda a Tradiční čínská medicína.

Jeho cílem je poskytovat takové vzdělání, které lze převést do skutečného života. Vytvořil proto výukovou aplikaci ZOF, která je nedílnou součástí všech kurzů. S touto pomůckou se studenti učí převádět teorii do praxe vytvářením konkrétních receptů a jídelníčků. Aplikace umí vyhodnocovat celou řadu důležitých charakteristik, které jsou nedílnou součástí studia celostního přístupu ke stravování. Naprosto zásadním způsobem tak pomáhá v uvědomění, jak pro konkrétní individualitu i situaci vytvořit ten správný jídelníček.

Způsob stravování, který preferuje a současně i vyučuje, je postaven na pestrosti a vyváženosti ve výběru potravin, kdy tato volba musí odpovídat potřebám každého jedince. Takový systém nikdy není pevně daný, ale je naopak pružný a neustále se na základě potřeb každého člověka vyvíjí. Jakékoli tzv. „normované jídelníčky“ této filozofii nikdy odpovídat nemohou. Proto v kurzech vychovává zájemce o zdravý životní styl, kteří chtějí získat komplexní pohled na stravování.

Je autorem aplikace ZOF, která vznikla z výukové hry. Pomáhá jejím uživatelům nejen sledovat kvalitu stravování, ale i napravovat chyby v jídelníčku.

Od roku 2010 spolupracoval s Českou televizí na velmi úspěšném pořadu „Pod pokličkou“, je autorem pěti knih o výživě a zdraví.

Autor úspěšných knih

Martin Jelínek napsal knihu Mámo, táto, nezabíjejte mě!, po velkém čtenářském i prodejním ohlasu následovaly ještě čtyři další.

Televizní pořady

Rozhovory

Celoroční seriál "Jíme zdravě" Moravskoslezského deníku: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15.

Rozhovor pro Svět Non Toxic

Rozhovor pro Trime Podcast

Martin Jelínek hostem v Show Jana Krause

Jitka Jelínková

Jitka Jelínková

Spoluzakladatelka vzdělávací společnosti ATAC své první profesní zkušenosti získala v sektoru bankovnictví, kde působila 6 let. Posledních 16 let se zabývá oblastí krásy, vizáže a řeči těla. Běžné individuální aktivity vizážistky spojovala se spoluprací s profesionálním fotografem Rostislavem Šimkem.

Devět let působila jako extérní lektorka kurzů a workshopů, kde se vedle produktového školení obchodníků specializovala i na školení obchodních dovedností a prezentace body language.

Je autorkou knihy „Kouzlo líčení — krůčky ke kráse“.

Několik let přispívala odbornými radami a články do časopisů a periodik: Novinky.cz, Květy, PULS, Právo, Listy moravskoslezské.

Společně s Martinem Jelínkem vyvinula unikátní systém čtení řeči těla, který respektuje holistické pojetí člověka. Tento vychází z jednoduchého systému pozorování projevů fyzického těla na úrovni motoriky, péče o svůj zevnějšek a přístupu ke svému zdraví, kombinovaný s projevy mysli.

Výsledkem této činnosti je i kurz Řeč těla, jak ji neznáte.

Autorka knih

Kouzlo líčení Poznej sebe, poznáš druhé