Kurzy ATAC

Zánět močových cest

Zánět močových cest

Infekce močových cest (cystitida) je nepříjemné a často se vyskytující zánětlivé onemocnění močového měchýře a močových cest. Vzniká důsledkem bakteriální infekce (nejčastějším původcem je bakterie Escherichia coli),postihuje mnohem častěji ženy.

Normální moč je sterilní, neobsahuje žádné bakterie (pouze cestou z močového měchýře smývá malé množství bakterií ze sliznice močové trubice). Pokud dojde k rozmnožení těchto bakterií - příčinou může být oslabený imunitní systém, špatná osobní hygiena, těhotenství, nevhodná antikoncepce i podráždění některými šampóny a pěnami do koupele - mohou vyvolat nepříjemný zánět.

Nejčastějšími příznaky jsou:

  • Časté močení,
  • Pocity pálení,
  • Bolesti při močení,
  • Bolesti v podbřišku.

Moč je většinou kalná a zapáchající, někdy s příměsí krve. Často dochází ke zvýšení teploty.

Léčení zánětu by mělo být okamžité, většinou vyžaduje antibiotika, protože opakované problémy tohoto charakteru mohou vést k vážnému onemocnění ledvin.

Vliv stravy na zánět močových cest

Úprava stravy spočívá v několika jednoduchých postupech:

1. Vyloučení nevhodných potravin.

Jedná o potraviny mající prozánětlivý vliv:

  • alkohol,
  • káva,
  • vyšší množství cukrů,
  • zdroje trans-mastných kyselin (cukrovinky, přepálené tuky...),
  • obecně průmyslově zprocesované potraviny.

2. Respektování zásad protizánětlivé diety.

3. Volba vhodných doplňků stravy.
Jako účinné se prezentují echinacea, vitamín C, extrakt z grepových jader či lichořeřišnice.

V průběhu léčby je třeba dodržovat pravidelný a dostatečný příjem tekutin, nejlépe v podobě čisté vody.

Záněty močových cest jsou poměrně často se vyskytujícím problémem, který je v praxi nejrozumnější řešit na preventivní úrovni. Jelikož se tomuto přístupu většina populace úspěšně vyhýbá, pracuje se více s podpůrnou léčbou. Pravidla protizánětlivé diety se studenti učí ve všech kurzech, nejvíce se tomuto tématu ale věnujeme v Poradci pro výživu. Neodmyslitelným pomocníkem při sestavování nové koncepce stravování je výuková aplikace ZOF, která studenty chytře vede požadovaným nutričním směrem.

Co říkají o studiu naši absolventi

Šárka Šedá

Kurz pana Jelínka mě doslova nadchl, předčil veškerá má očekávání. Už po pár týdnech studia tohoto kurzu jsem věděla, že rozhodně nebude poslední. Nejvíc mě nadchla (vím,že se opakuji, ale ono to jinak říct nejde) výuková hra ZOF, protože jedna věc je něco se naučit, druhá věc je umět to správně použít v praxi, což je další věc, oproti jiným kurzům, na kterou v kurzech pana Jelínka myslí. Ochota, vstřícnost, individuální přístup - to jsou Kurzy Atac.

Jaroslava Hudcová

Kurzy Mgr. Martina Jelínka jsem si vybrala po přečtení referencí a shlédnutí krátkého ukázkového videa. Martin Jelínek je velký odborník ve zdravé výživě a zdravém životním stylu. Jeho znalosti Tradiční Čínské medicíny, Ajurvédy a ostatních směrů jsou obrovské. Přihlásila jsem se do kurzu Poradce pro výživu a suplementaci, byla jsem mile překvapená jeho profesionálním přístupem. Kurz trvá 6 měsíců, během kterých získáte hodně znalostí a informací, které vám mají pomoci při rozjezdu podnikání v oblasti zdravé výživy a změny životního stylu. Ráda bych poděkovala lektorovi Martinu Jelínkovi za jeho profesionální přístup ke svým žákům, má můj velký obdiv za své neskutečné znalostí v oblasti zdravého stravování. Dnes již chápu, že krátkodobé kurzy, které jsou k dispozici u jiných společností, se kvalitou získaných vědomostí nemohou rovnat.

Ing. Vladimír Synáč

O vlivu změny stravování jsem se přesvědčil, když se mi podařilo se jen pomocí změny myšlení, stravy a pomocí doplňku stravy Ovosanu vyléčit z rakoviny prostaty, bez jiných léků, operace a ozařování. Kurz ATAC jsem si vybral, abych si prohloubil své znalosti a mohl zasvěceněji radit a protože Mgr. Martina Jelínka sleduji na youtube už několik let a podle mne je absolutní jednička mezi výživovými poradci u nás a protože máme stejné názory na výživu a celostní medicínu. On-line kurz Poradce pro výživu a suplementaci předčil mé očekávání v rozsahu probírané látky a mohu ho vřele doporučit každému, kdo chce vzít odpovědnost za své zdraví do svých rukou a vyhnout se pokud možno lékařům, jejichž pochybení a vedlejší učinky léků jsou třetí nejčastější příčinou úmrtí v USA (viz. https://www.youtube.com/ watch?v=8NRJFri9-LM). U nás se o tom jenom nedozvíme. Určitě se přihlásím na nějaký další nástavbový kurz.