Kuřecí kousky s kešu

Vysokoproteinové pokrmy jsou v módě hned z několika důvodů. Vedou samozřejmě snahy o podporu redukce hmotnosti, kde vynecháním přílohy totálním způsobem změníme nutriční charakteristiku jídla (poměry makroživin) a s ním i chování celého metabolismu. Faktem je, že jejich příprava bývá často časově nenáročná, což je i případ naší dnešní „rychlovky“ určené masožroutům.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Vlastnosti receptu

  1. Z receptu budou mít radost především zastánci a propagátoři paleodiet. Pomineme-li kvalitu používaných surovin (což skupinka ortodoxních paleo-nadšenců samozřejmě nikdy neopomíjí), zjistíme, že máme na talíři typický nízkosacharodový a současně vysokoproteinový pokrm. Většina bílkovin je živočišného původu, jejich stravitelnost je tak ve srovnání s rostlinnými mírně náročnější.

  2. Množství tuků je výrazně menší než bílkovin, což je velmi důležitá informace především pro redukční diety.

  3. Sacharidů je skutečné minimum, s čímž souvisí i poměrně nízké zastoupení vlákniny. To je v nemálo ohledech docela škoda, určitě bych se v reálném životě snažil o navýšení, nejlépe skrze vyšší podíl zeleniny.

  4. Od kombinace zeleniny s kořením očekávejme zajímavé zastoupení antioxidantů. U pokrmů s převažujícím podílem bílkovin se za taková fakta platí zlatem.

  5. Celkové množství energie v celé porci je poměrně nízké. To je ale dáno absencí přílohy, je potřeba s tím preventivně počítat a nedivit se, že při pravidelné konzumaci této skupiny receptů jde tělesná hmotnost ve většině případů směrem dolů.

  6. Glykemický index pokrmu je velmi nízký, o této hodnotě snad nemá ani smysl vůbec diskutovat.

  7. Termicky je recept díky dynamické tepelné úpravě a použitému koření mírně ohřívající.

  8. Z acidobazického hlediska jsme připravili typicky kyselinotvorný pokrm. Tady si nemá smysl dělat těžkou hlavu, konstruktivně se můžeme snažit o navýšení příjmu zeleniny, která má přirozenou tendenci posouvat tyto extrémy opačným směrem.

  9. Pokud po takovém receptu zatouží sportovec, zcela určitě se budu přimlouvat za to, aby jej nejedl krátce před tréninkem. Z hlediska náročné stravitelnosti se bude jednat o zátěž pro každého bez výjimky.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Doba přípravy

10 minut

Přibližná cena

32 Kč /celá porce

Kategorie

Hlavní chody

Vhodné proPodobné recepty