Vše o hubnutí

K dosažení vytoužené hmotnosti jsou potřeba pouze 3 věci: Znát příčinu nadváhy, zvolit správnou metodu a držet se nastaveného systému. Na první pohled jednoduchý postup, který selhává u naprosté většiny populace. Výsledkem je většinou frustrace a nechtěný jo-jo efekt. V kurzu „Vše o hubnutí“ se naučíte vše, co potřebujete vědět o úspěšné redukci nadbytečné hmotnosti. Pochopíte, že je možné hubnout nejen bez drastických diet a omezování se ve výběru potravin, ale dokonce s přístupem, kdy jíte chutně a dosyta. K úspěšnému hubnutí skutečně vede cesta, na které se nemusíte trápit.

V čem se tento kurz liší od běžných kurzů hubnutí?

Jde o první skutečně univerzální kurz hubnutí na trhu

Ale pozor, univerzální v tomto případě neznamená „jedna šablona pro všechny“. Naopak, kurz je koncipován tak, aby si každý poskládal individuální plán hubnutí pro sebe. V tom spočívá univerzalita kurzu – respektuje individualitu, od nadváhy pomůže téměř komukoli.

Slovo dieta nemá v tomto kurzu místo

Hubnout dietou nedává smysl z mnoha důvodů – už proto, že žádnou dietu, tak, jak je toto slovo vnímáno, nejde držet donekonečna. Omezování vybraných skupin potravin, příjem potravin pouze v určité denní době, kalorický příjem, který jde hluboko pod hranici bazálního metabolismu – nic z toho vás v novém kurzu nečeká. Naopak, čeká vás jídelníček, který zasytí, je chutný a rychle si na něj navyknete.

Speciální bonus

Součástí kurzu je i soubor technik na zvládání chutě na sladké – dostanete do rukou účinný nástroj, se kterým předejdete selháním v podobě záchvatovitého přejídání se sladkým a pocitům frustrace.

7 důvodů, proč tento kurz

Komplexní pohled na problematiku výživy

Vycházíme z moderních vědeckých poznatků, zaměřujeme se na individualizovaný přístup.

Orientace na všechny výživové přístupy

Existuje řada dietetických postupů vedoucích k manipulaci s tělesnou hmotností. Zaměřujeme se na všechny, které jsou účinné a současně nepoškozují zdraví. Hlavním cílem je jednoduchost a realizace v praxi.

Studijní metoda „škola hrou“ a spojení studia výživy a vaření

Co se naučíte, to si rovnou vyzkoušíte v praxi. V interaktivní aplikaci ZOF (Zóna optimálního fungování), která je součástí kurzu, převedete teorii přímo do praxe. Budete sestavovat jídelníčky pro konkrétní situace, k dispozici máte desítky vzorových zdravých receptů pro inspiraci.

Studujete on-line a právě tehdy, když máte čas

Celé studium probíhá on-line, tzn. bez nutnosti dojíždění na přednášky. Studujete v klidu z domova, časový rozsah přizpůsobujete svým možnostem.

Přímá komunikace s lektorem prostřednictvím on-line poradny

Součástí kurzu je rozsáhlá on-line poradna (včetně její historie za celou dobu existence kurzu, je tedy zdrojem obrovského množství dalších informací). Lektor kurzu je vám tady po celou dobu studia k dispozici.

Doživotní přístup do klientské části

I po dokončení kurzu jsou vám dostupné všechny absolvované lekce, interaktivní hra ZOF na sestavování jídelníčků i on-line poradna. Doživotně.

Kurz je vhodný pro odborníky i začátečníky

Část zájemců o studium tvoří profesionální výživoví poradci. Kurz je nejvíce oblíben u „laické veřejnosti“, lidí, kteří se chtějí naučit hubnout pomocí úpravy stravy.

Unikátní výuková hra ZOF

Nová výuková on-line hra ZOF (Zóna Optimálního Fungování) slouží jako vynikající pomůcka pro praktickou tvorbu jídelníčků v rámci aktuálně probíraných témat v průběhu celého kurzu. Hra umožňuje rychlou a jednoduchou formou kombinovat jednotlivé potraviny do konkrétních receptů a následně automaticky vyhodnocovat jejich vlastnosti a charakteristiky. Ihned tak uvidíte, jestli Vámi sestavený jídelníček odpovídá pravidlům racionálního stravování. Z učení se stává skutečná „škola hrou“.

Co se v kurzu naučíte?

 • Jak stanovit dosažitelný cíl.
 • Jakým způsobem analyzovat svůj metabolismus. Na základě zjištění typu metabolismu je možné nastavit skutečně správný stravovací režim.
 • Rozbor stávajícího jídelníčku. Jednoduchou analýzou vyloučíte nevhodné potraviny a nahradíte je takovými, které povedou metabolismus požadovaným směrem.
 • Jak připravit trávicí trakt na hubnutí. Kvalitu trávicích pochodů největší měrou ovlivňuje střevní biom. Jeho diverzitu se naučíte ovlivňovat úpravou stravy.
 • Kompletní know-how k sestavování jídelníčku pro svoji individualitu.
 • Jak zhubnout a neztratit svaly.
 • Co jíst a jak stravu připravovat.
 • Jak neutrácet za zbytečné doplňky stravy.
 • Nejčastější problémy vznikající při nesprávném hubnutí.
 • Jak překonat lenost.
 • Techniky pro zvládnutí chutí na sladké.
 • Jak hubnout pomocí alternativních výživových směrů (vegetariánství, makrobiotika).
 • Klíčové tipy pro udržení dosaženého výsledku.

Jak probíhá studium

1
Studijní lekce – Ve studijní sekci se každý den zobrazí studijní lekce zabývající se jedním konkrétním tématem. K těmto je možné se vracet, není podmínkou studovat každý den.
2
Cvičné testy – Každý den je k dispozici cvičný test, který slouží k opakování učiva a připraví vás na souhrnný měsíční test.
3
Tvorba jídelníčků – Na výukové aplikaci vytváříte jídelníčky k vybraným tématům a převádíte tak naučenou teorii do praxe.
4
Poradna – Máte přístup k on-line poradně, ve které lektor průběžně odpovídá na všechny dotazy týkající se aktuálně probíraných témat. K dispozici je celá historie Poradny, tato slouží jako zdroj dalšího studijního materiálu.
5
Závěrečný test – Probíhá na on-line platformě, tedy v klidu z domova a bez stresu. Je vyvrcholením celého studijního snažení.
6
Certifikát – Po úspěšném absolvování studijních lekcí i závěrečného testu vám bude certifikát zaslán poštou.

Ohlasy absolventů

Rastislav Bagita

Po množstve kníh ktoré si človek zakúpi a množstve času čo nad nimi sedí, zistíte, že informácie sa mnohokrát opakujú. Hľadal som zdroj informácií, ktorý prevýši moje prvé akreditované vzdelanie v oblasti zdravia. Martin ma zaujal už na audionahrávkach z jeho prednášok a nesklamal ani v kurze, ktorý som u neho absolvoval. Hĺbka informácií bola dostatočná, ba niekedy prekvapujúca. Podľa mňa by mal tento kurz absobovať každý, kto chce radiť efektívne ľudom v oblasti výživy. Celkový záber informácií je veľké plus. Blízke zameranie na samotné potraviny, doplnky stravy, výživu pri zdravotných problémoch atď...tieto výhody v iných kurzoch nenájdete! Som s kurzom nadmieru spokojný a určite sa chystám absolbovať aj ostatné Martinove kurzy.

Mgr. Pavlína Byrtusová

Dnes nestačí mít přehled pouze v jednotlivých aspektech výživy, jelikož výživa, jako taková, je globální (pro sportovce, pro děti, pro hubnoucí...). Kurzy, semináře, školení, besedy Martina Jelínka předají spoustu přesvědčivých informací z jakékoli oblasti výživy. Bohatý a pestrý je nejen rozsah informací , ale i jazykový projev M. Jelínka, což v dnešní SMS době je velmi osvěžující ;-). Má-li člověk zájem pochopit výživu, poradit sám sobě i druhým a "neztratit se" v záplavě "doporučených" výživových směrů kolující nejen internetem, doporučuji absolvovat alespoň jeden kurz :-)

Jakub Přibyl

Když jsem se na začátku své kariéry výživového poradce rozhodoval, jaký kurz z té nepřeberné „výživářské komerce“ vybrat (tak abych z toho nakonec nevyšel s pouhým „papírem“ ale získal i něco navíc v podobě kvalitních informací), dostal jsem tehdy doporučení na kurzy Atac. Protože jsem analyticky založený člověk, už od začátku jsem v „Atacu“ viděl jednu velkou nevýhodu v podobě faktu, že celým kurzem na rozdíl od jiných školících firem provádí jen jeden učitel. Velmi rychle jsem zjistil, že právě toto je velká výhoda, protože tím lektorem je osoba Martina Jelínka. Podle mě jednoho z nejkomplexnějších výživových expertů u nás a troufám si tvrdit, že dost možná vůbec ten nejlepšího školitele a učitele vůbec. Vážím si ho za jeho obrovský profesní nadhled a jsem vděčný za možnost se dál vzdělávat.

Ondra a Míša Dobiáškovi

Představte si, jaké by to bylo, mít učitele, který pozoruhodným tempem osobně i profesně roste již větší polovinu svého života, vědecký přístup západního světa je jeho základnou, nikoliv stropem, má odvahu jít proti proudu, jde-li proud špatným směrem, díky obdivuhodné šíři i hloubi svého poznání vás dokáže vzdělávat poutavě a v souvislostech, rozumí významu harmonie těla i mysli pro lidské zdraví, svou životosprávou je nejlepším příkladem své vlastní nauky, jeho reálné výsledky v pomoci lidem dávají mnoho důvodů mu pozorně naslouchat, sám má však ve zvyku více naslouchat, než mluvit, pokora, úsměv a respekt jsou mu vlastnostmi nejbližšími. Takto by se dalo pokračovat, ale slova nestačí. Musíte to zažít. Martin Jelínek je velmi inspirativní osobnost, která nás – vždy jakoby mimochodem – dovede něčím novým fascinovat, kdykoli máme to privilegium se s ním znovu setkat. Za těch více než 10 let, co se od něj na různých frontách učíme, ani za celou éru našeho akademického studia jsme nepoznali kantora, který by v člověku lépe dokázal zažehnout lásku k poznání. Je velmi cenné, že v Čechách již rostou následovníci jeho školy, neboť právě takoví učitelé by měli stát po boku každému, kdo chce umět sobě či druhým smysluplně mluvit do toho, jak nakládat se svým zdravím. Díky Kurzům ATAC se taková šance otevírá i vám.

Mgr. Andrea Kroupová

Když jsem přemýšlela o tom, kde bych získala kvalitní vědomosti o výživě, bylo pro mě velmi důležité, aby se názory lektora sešly s mým životním postojem. Dlouho jsem hledala a přemýšlela, kam se přihlásit. Odrazovalo mě také to, že většina kurzů trvala velmi krátkou dobu, ve které - dle mého názoru - člověk nemůže pochytit dostatek informací. Až jsem se jednoho člověka, na jehož přednášce jsem byla, zeptala, kdo je dle něj největší kapacita - a on mi řekl, že je to Martin Jelínek... A tak vše začalo. S Martinem Jelínkem jsem se potkala i osobně - a jsem za to velmi ráda. Věřím, že to nebylo setkání poslední. Všem bych ráda doporučila i ostatní kurzy - například Sílu myšlenky - ono se totiž v životě nic neděje náhodou :-) Ne náhodou, jsem si vybrala studium právě u Martina Jelínka... Zkuste to také, nebudete litovat!

Ing. Marcela Krejčířová

Při hledání vhodného kurzu z oblasti zdravé výživy jsem ocenila možnost on- line studia, které mi umožnilo kurz zvládnout i během péče o 2 malé děti – princip průběžných testů člověka donutil studovat opravdu průběžně. Problematika zdravého stravování mě zajímá už dlouhou dobu, ale teprve po absolvování kurzu jsem si nabyté informace v hlavě utřídila a získala potřebný nadhled. Velmi jsem ocenila možnost seznámit se s různými alternativními směry stravování a také možnost konzultací s lektorem. Nyní přemýšlím který kurz absolvuji jako další.

Přečtěte si další ohlasy Naše kurzy studují zájemci z celého světa

Lektor kurzu
Martin Jelínek

Výživový poradce, autor sedmi úspěšných knih. Zakladatel vzdělávací společnosti ATAC pořádající kurzy, která spojují moudra východních filozofií s poznatky moderní vědy. Jeho cílem je předávat celostní poznání v oblasti výživy a zdraví všem skupinám populace. Podílel se na pořadu České televize Pod pokličkou, je autorem výukového systému ZOF.

Více informací o formě a způsobu studia u nás:

Certifikát

Každý absolvent kurzu obdrží certifikát.

Vložte svůj e-mail a my Vás upozorníme na konání dalšího turnusu tohoto kurzu:

Cena včetně DPH:

2 900 Kč

Termín zahájení:

7. listopadu 2022 Více

Typ:On-line kurz
Rozsah kurzu:35 dnů

V ceně získáte:

1 / 35 dnů intenzívního každodenního studia.

2 / Studijní pomůcku v podobě elektronické hry ZOF.

3 / Kompletní systém pro úspěšné hubnutí.

4 / Přístup do Poradny pro studenty.

5 / Certifikát o absolvování kurzu.

Proč zvolit kurz Martina Jelínka?

 • Komplexní pohled na problematiku redukce hmotnosti.
 • Naučíte se analyzovat metabolismus.
 • Naučíte se vybírat a správně kombinovat vhodné potraviny.
 • Unikátní metoda výuky – používáme elektronickou hru ZOF, ve které pomocí modelů potravin vytváříte jednotlivé návrhy stravovacích režimů.
 • Naučíte se hubnout bez drastických diet a jo-jo efektu.
 • Za jeden měsíc nenáročného studia usnadněného hrou ZOF dostanete komplexní informace o tom, jak úspěšně pracovat s redukčním jídelníčkem.

Přihláška do kurzu:

Vše o hubnutí

Počet účastníků:

Aktuální měna: CZK Přepnout na EUR

Cena vč. DPH: 2 900 Kč