Kurzy ATAC

Úvod / Jak se u nás studuje / Nový systém vzdělávání – studujte hned a vlastním tempem

Nový systém vzdělávání – studujte hned a vlastním tempem

Nový systém vzdělávání

Nový systém vzdělávání – studujte hned a vlastním tempem

Systém vzdělávání, který nabízíme zájemcům o studium výživy v našich kurzech, vychází z konvenčního modelu moderního školství. Stojí na pilířích srozumitelného zpracování problematiky způsobem dobře pochopitelným pro jedince s různým stupněm vzdělání a převodu naučené teorie do praxe na výukové aplikaci ZOF. Každý kurz má svoji vlastní strukturu a jasně definovaný průběh, tedy i termín zahájení a ukončení, což platí i pro on-line turnusy. Nespornou výhodu tohoto přístupu je řád, který „nutí“ k systematickému přístupu ke studiu.

Jelikož je součástí naší filozofie vzdělávat bez zbytečného stresu, rozhodli jsme se zdokonalit studijní systém způsobem, který vychází vstříc i zájemcům, jimž jejich životní styl neumožňuje věnovat se výuce každý den.

Přinášíme proto novinku v podobě možnosti studovat:

1. Hned.
Standardně spouštíme kurzy každý měsíc. Nyní už nemusíte čekat na zahájení vybraného turnusu. Chcete-li studovat hned a bez čekání, stačí jen podat přihlášku, po uhrazení kurzovného se můžete pustit do zvládání studijních výzev.
Původní systém s možností přihlásit se do kurzu s vypsaným termínem je nicméně stále v případě zájmu k dispozici.

2. Vlastním tempem.
Stávající struktura studia spočívala v systematickém (většinou každodenním) zpřístupňování studijních materiálů. Pokud student toto tempo nezvládal, lekce se všemi testy a úkoly se hromadily.
Nově máte možnost si studijní tempo řídit sami. Půlroční kurz Poradce pro výživu, kterého se tato novinka týká, můžete studovat libovolně dlouhou dobu - je možné jej zvládnout rychleji, případně si „studentský život“ prodloužit.

Naším cílem je zdárně dovést každého zájemce do konce kurzu a předat mu certifikát. Z tohoto důvodu nechceme tlačit na termíny, protože víme, že tento přístup zbytečně zvyšuje nervozitu na obou stranách. Respektujeme fakt, že každý zájemce o studium u nás disponuje odlišnými časovými možnostmi, proto jsme si dali tu práci, že studijní systém, který vyvíjíme už dlouhá léta, uzpůsobujeme individuálním možnostem každého studenta.

Co říkají o studiu naši absolventi

Ing. Radomila Unarová

Dlouhodobé vzdělávání pod vedením Mgr. Martina Jelínka je pro mě velkým lidským i odborným přínosem. Absolvovala jsem téměř všechny kurzy, dlouhodobé i jednorázové. Díky nim se stále dozvídám nové informace a upevňuji ty zažité. Všechny nabyté vědomosti úspěšně uplatňuji ve své každodenní praxi. Rozhodně mohu doporučit všem, kteří mají zájem se v oblasti výživy laicky nebo odborně orientovat.

Mgr. Margita Mikátová

Pracujem ako zdravotná sestra na kardiologickej ambulancii a stretávam sa s ľuďmi, ktorí majú mnohé zdravotné ťažkosti. Okrem nadváhy aj zvýšený krvný tlak, diabetes, zvýšený cholesterol, rôzne tráviace ťažkosti, poruchy spánku a psychické problémy. Máloktorí z nich si uvedomujú, že väčšina problémov môže byť spôsobená nesprávnou životosprávou. Najradšej by na každý problém užívali tabletky, ako zmenili svoj zaužívaný spôsob životného štýlu. Pre štúdium správnej výživy som sa rozhodla aj z toho dôvodu, aby som tým, ktorí chcú niečo urobiť pre svoje zdravie, vedela čo najkvalitnejšie poradiť. Informácií na tému výživa je v dnešnej dobe veľa a je veľmi ťažké si vybrať, ktoré sú tie o ktoré sa dá v praxi oprieť. Na Slovensku som nenašla kurz, ktorý by mi vyhovoval po obsahovej a časovej stránke, preto som pátrala po českých internetových stránkach. Kurz p. Mgr. Jelínka mi vyhovoval po všetkých stránkach. Predovšetkým oceňujem formu štúdia on line a ďalej množstvo informácií na rôzne témy. Musím priznať, že bolo dosť náročné zvládnuť také množstvo informácií. Prílev nových poznatkov a k tomu vypracovávanie myšlienkových máp si vyžadovalo veľa času a dennodenné štúdium (čo bolo niekedy ťažké stihnúť pri každodenných povinnostiach), ale vyplatilo sa. Oceňujem prístup p. Jelínka a spolupracovníkov, ktorí na akýkoľvek dotaz promptne reagovali. Páči sa mi webová stránka, ktorú si rada otvorím a prečítam novinky, najnovšie obľúbenú „Školu zdravého varenia“. Budem naďalej sledovať ponúkané kurzy a určite ešte nejaký absolvujem.

Veronika Zajíčková

Tento kurz byl pro mě jasnou volbou. Pana Jelínka jsem znala už z podcastů o výživě a také jsem používala jeho aplikaci ZOF. Kurz se mi velmi líbil – byl komplexní, obsáhlý a kvalitně zpracovaný. Rozhodně ho doporučuji všem, kdo se chtějí výživě věnovat do hloubky. Oceňuji také možnost klást panu Jelínkovi dotazy i po ukončení kurzu a to, že všechny studijní materiály zůstávají i nadále dostupné. Bavila mě i práce na seminární práci a průběžné testy byly výborně připravené. Získala jsem konečně ucelený pohled na tuto problematiku. Vše bylo opravdu velice přínosné a profesionální. Jsem nadšená!