Hřejivé smoothie se skořicí a zázvorem

U studeného smoothie nemusí zákonitě platit, že jeho konzumace v chladných dnech způsobí stav nežádoucí zimomřivosti. Šikovnou kombinací vhodných surovin umíme podpořit metabolické pochody, které ovlivní i vnitřní termoregulaci. Proč toho tedy nevyužít?

Specifikum dnešního receptu bude spočívat mimo jiné i v lahodné chuti a dostatečném obsahu antioxidantů a některých dalších živin. A to jsou parametry, za které se určitě stydět nebudeme.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Vlastnosti receptu

  1. Nutriční charakteristika koktejlu je zajímavá. Pomineme-li převažující podíl sacharidů, kde dominují jednoduché formy, bude nás zajímat dostatečné zastoupení vlákniny a přítomnost tuků i bílkovin. U nich se sice bavíme o velmi nízkých dávkách, nejsou ale zanedbatelné.

  2. Celkové množství energie je relativně nízké. V tomto směru bych mluvil o nízkokalorickém receptu, zájem o něj tak projeví i snaživci o redukci hmotnosti.

  3. Hodnota GI celého pokrmu se bude pohybovat v nízkém pásmu. I tady vše v nejlepším pořádku.

  4. Mluvit o úrovni stravitelnosti u koktejlů je ve většině případů vcelku zbytečné. Tendenčně jsou na velmi dobré úrovni. Výjimku tvoří pouze takové, u kterých záměrně navyšujeme obsah bílkovin.

  5. Termický vliv je zřejmý už se samotného názvu receptu. Použité koření má schopnost výrazným způsobem posunout tuto charakteristiku požadovaným směrem.

  6. Acidobazická tendence bude mírně kyselinotvorná. I tady nic, co by stálo za kritiku.

  7. Co se týká vhodnosti konzumace smoothie – tady bych nic nekomplikoval a vychutnal koktejl jako možnost sladké svačiny, která zahřeje na těle i na duši.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Doba přípravy

5 minut

Přibližná cena

10 Kč / celá porce

Kategorie

Nápoje

Vhodné pro

Podobné recepty