Grilovaný losos s koriandrovým salátem

Ryby patří v oblasti živočišných zdrojů potravin mezi poměrně dobře stravitelné potraviny. Zastánci nízkosacharidových diet včetně „paleonadšenců“ tak mají možnost alespoň v těchto oblastech řídit svůj systém stravování relativně rozumným směrem.

Losos je velmi dobře dostupnou rybou na našem trhu. Za předpokladu, že budeme mít štěstí na „zdravý“ kousek, který zajistí dostatek omega-3 mastných kyselin (které je samozřejmě potřeba nepřepálit), můžeme v kuchyni vykouzlit nejedno překvapení.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Vlastnosti receptu

  1. Jak už zaznělo, dnešní recept je typicky nízkosacharidový. Sacharidy pochází ze zeleniny, jsou tedy ve svém složení jednoduché a současně disponují nízkým glykemickým indexem.

  2. Receptu suverénně dominují bílkoviny. Jsou plnohodnotného charakteru, poměrně dobře stravitelné. Jejich množství je pro dospělého člověka tak akorát.

  3. Množství tuků je gramážně mírně vyšší, poměrově vůči bílkovinám ale naprosto v pořádku. Teoreticky můžeme počítat s vyšší podílem omega-3 forem.

  4. Na můj vkus je v pokrmu zbytečně málo vlákniny. S ohledem na vysokoproteinový charakter by si recept zasloužil minimálně dvojnásobek.

  5. Množství energie je poměrně nízké. V kombinaci s poměry makroživin se nám nabízí chod vhodný i pro některé druhy redukčních programů.

  6. Všechny vysokoproteinové recepty jsou tendenčně okyselující, platí to samozřejmě i pro ten dnešní.

  7. Z termického pohledu je na talíři zajímavá směsice ochlazujících a silně ohřívajících surovin. Celkový výsledek ale bude kráčet ohřívajícím směrem.

  8. Silný jang charakter receptu se bude líbit nejen mnoha sportovcům, v tomto případě dominantně jako potréninkové jídlo.

  9. Z důvodu vyššího poměru bílkovin a okyselující tendence není dnešní recept ideální například pro diabetiky.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Doba přípravy

10 minut

Přibližná cena

44 CZK / 1 porce

Kategorie

Hlavní chody

Vhodné proPodobné recepty