Low carb diety

Ke každému cíli vždy vede několik cest – a žádná z nich není univerzální tak, aby zafungovala vždy a na každého. V oblasti redukce hmotnosti a sportovní výživy to platí dvojnásob. Někomu pomůže vysokosacharidový režim, někdo další uspěje až ve chvíli, kdy zvolí přesný opak – nízkosacharidovou stravu (low carb).

V novém kurzu jsem se zaměřil právě na tento „přesný opak“ – na nízkosacharidové diety ve všech podobách. Během 35 on-line lekcí společně probereme vše kolem Low Carb. Součástí je i podrobný návod, jak s tímto typem stravování, kam patří i ketogenní diety, pracovat v praxi tak, aby vedl metabolismus požadovaným směrem. Získáte detailní znalosti podložené praxí a fakty, ne domněnky a nepotvrzené informace.

Pro koho je kurz „Low carb diety“ vhodný?

Největší prospěch získají ti, kdo se (i opakovaně) neúspěšně snaží zhubnout a zbavit se nadbytečného tuku. Druhou hlavní skupinou, která využije kurz na 100 %, jsou sportovci všech úrovní a všech kategorií. Vyberte si, co zajímá vás:

Zajímá mě hlavně hubnutí tuků

 • Získáte teoretický a hlavně praktický návod, jak přepnout metabolismus na spalování tuků (do ketózy), jak se v tomto režimu udržet i jak se z něj vrátit ke standardnímu sacharidovému metabolismu bez zbytečného jo-jo efektu.
 • Probereme všechny hlavní typy low carb diet – ketogenní, paleo, cyklickou ketogenní i přerušovaný půst (IF). Naučíte se, jak z tohoto portfolia možností vybrat dietu pro konkrétní situaci redukce hmotnosti a tuku. A to buď pro sebe, nebo pro kohokoli dalšího.
 • V interaktivní aplikaci ZOF se naučíte vytvářet jednotlivé typy low carb jídelníčků.

Zajímá mě low carb ve sportovní výživě

 • Zjistíte, pro jaké sporty je využití low carb diet vhodné, a pro jaké méně.
 • Naučíte se v před- i potréninkovém jídelníčku využívat všechny výhody ketogenního stravování pro zlepšení výkonu a regenerace.
 • Speciální část kurzu věnuji cyklickým ketogenním dietám, kombinujícím sacharidové a bezsacharidové dny, a jejich využití ve vytrvalostních i silových sportech.

Co dalšího se v kurzu Low Carb diety ještě naučíte?

 • Jaké potraviny při low carb preferovat a kterým se naopak vyhýbat.
 • Jaká jsou možná úskalí, která ketogenní diety mají.
 • Jak low carb stravování využít při prevenci vzniku různých chorob – například jako podpůrný prostředek při inzulínové rezistenci.
 • Jak se správnou koncepcí low carb stravy vyhnout běžným „neduhům“ nízkosacharidového stravování – bolestem hlavy, nedostatku energie, zažívacím potížím, únavě, poruchám acidobazické rovnováhy (překyselení).

7 důvodů, proč tento kurz

Komplexní pohled na všechny typy nízkosacharidových diet

Probereme všechny low carb diety – ketogenní, paleo, cyklické ketogenní – včetně podrobného návodu, jak s nimi pracovat v praxi tak, aby vedly metabolismus požadovaným směrem.

Zacílení na jednotlivé skupiny zájemců o tento typ stravování

Na své si přijdou nejen zájemci o redukci hmotnosti, kde se tyto typy diet využívají nejčastěji, ale také sportovci nebo zájemci o „energeticky úsporné“ stravování.

Studijní metoda „škola hrou“ a spojení studia výživy a vaření

Co se naučíte, to si rovnou vyzkoušíte v praxi. V interaktivní aplikaci ZOF (Zóna optimálního fungování), která je součástí kurzu, převedete teorii přímo do praxe. Budete sestavovat jídelníčky pro konkrétní situace, k dispozici máte desítky vzorových zdravých receptů pro inspiraci.

Studujete on-line a právě tehdy, když máte čas

Celé studium probíhá on-line, tzn. bez nutnosti dojíždění na přednášky. Studujete v klidu z domova, časový rozsah přizpůsobujete svým možnostem.

Přímá komunikace s lektorem prostřednictvím on-line poradny

Součástí kurzu je rozsáhlá on-line poradna (včetně její historie za celou dobu existence kurzu, je tedy zdrojem obrovského množství dalších informací). Lektor kurzu je vám tady po celou dobu studia k dispozici.

Doživotní přístup do klientské části

I po dokončení kurzu jsou vám dostupné všechny absolvované lekce, interaktivní hra ZOF na sestavování jídelníčků i on-line poradna. Doživotně.

Co se naučíte, to i skutečně využijete

Celý kurz jsme vytvořili na základě uživatelského průzkumu – najdete v něm řešení nejčastějších problémových situací, které jsou s paleo a low carb stravou spojené.

Unikátní výuková hra ZOF

Nová výuková on-line hra ZOF (Zóna Optimálního Fungování) slouží jako vynikající pomůcka pro praktickou tvorbu jídelníčků v rámci aktuálně probíraných témat v průběhu celého kurzu. Hra umožňuje rychlou a jednoduchou formou kombinovat jednotlivé potraviny do konkrétních receptů a následně automaticky vyhodnocovat jejich vlastnosti a charakteristiky. Ihned tak uvidíte, jestli Vámi sestavený jídelníček odpovídá pravidlům racionálního stravování. Z učení se stává skutečná „škola hrou“.

Jak probíhá studium

1
Studijní lekce – Ve studijní sekci se každý den zobrazí studijní lekce zabývající se jedním konkrétním tématem. K těmto je možné se vracet, není podmínkou studovat každý den.
2
Cvičné testy – Každý den je k dispozici cvičný test, který slouží k opakování učiva a připraví vás na souhrnný měsíční test.
3
Tvorba jídelníčků – Na výukové aplikaci vytváříte jídelníčky k vybraným tématům a převádíte tak naučenou teorii do praxe.
4
Poradna – Máte přístup k on-line poradně, ve které lektor průběžně odpovídá na všechny dotazy týkající se aktuálně probíraných témat. K dispozici je celá historie Poradny, tato slouží jako zdroj dalšího studijního materiálu.
5
Závěrečný test – Probíhá na on-line platformě, tedy v klidu z domova a bez stresu. Je vyvrcholením celého studijního snažení.
6
Certifikát – Po úspěšném absolvování studijních lekcí i závěrečného testu vám bude certifikát zaslán poštou.

Ohlasy absolventů

Ondra a Míša Dobiáškovi

Představte si, jaké by to bylo, mít učitele, který pozoruhodným tempem osobně i profesně roste již větší polovinu svého života, vědecký přístup západního světa je jeho základnou, nikoliv stropem, má odvahu jít proti proudu, jde-li proud špatným směrem, díky obdivuhodné šíři i hloubi svého poznání vás dokáže vzdělávat poutavě a v souvislostech, rozumí významu harmonie těla i mysli pro lidské zdraví, svou životosprávou je nejlepším příkladem své vlastní nauky, jeho reálné výsledky v pomoci lidem dávají mnoho důvodů mu pozorně naslouchat, sám má však ve zvyku více naslouchat, než mluvit, pokora, úsměv a respekt jsou mu vlastnostmi nejbližšími. Takto by se dalo pokračovat, ale slova nestačí. Musíte to zažít. Martin Jelínek je velmi inspirativní osobnost, která nás – vždy jakoby mimochodem – dovede něčím novým fascinovat, kdykoli máme to privilegium se s ním znovu setkat. Za těch více než 10 let, co se od něj na různých frontách učíme, ani za celou éru našeho akademického studia jsme nepoznali kantora, který by v člověku lépe dokázal zažehnout lásku k poznání. Je velmi cenné, že v Čechách již rostou následovníci jeho školy, neboť právě takoví učitelé by měli stát po boku každému, kdo chce umět sobě či druhým smysluplně mluvit do toho, jak nakládat se svým zdravím. Díky Kurzům ATAC se taková šance otevírá i vám.

Ing. Petr Novotný

Podstatnou část života mě doprovází touha poznávat různorodé aspekty komplexního pohledu a vlivu rozličných faktorů na zdraví člověka. Ať již se jedná o vztah tělesného stavu a psychických i emocionálních vlivů či vlivu tělesného pohybu či výživy apod. Více než 20 let života s diagnózou Ulcerózní kolitidy, ke které se posléze připojila Celiakie mě přimělo se postupně na již jmenované faktory zaměřit. Právě s posledně zmíněným faktorem – a to výživou jsem měl mnoho let praktických zkušeností zažitých na svém vlastním těle či získaných od mého okolí. Věděl jsem, že umím naslouchat svému tělu a dát mu to, co aktuálně potřebuje, aniž bych potřeboval jakékoli léky, přesto jsem si nebyl vždy jistý, zda jdou moje úvahy a konání v dlouhodobém horizontu správným směrem. Po dlouhém zvažování a vyhodnocování jsem nabyl dojmu, že komplexnost takového přístupu pravděpodobně najdu a více zdokonalím v kurzu pana Mgr. Martina Jelínka. A to se také stalo. Kurz postihl opravdu široké spektrum pohledů a vlivů výživy na lidský organismus a byl současně perfektní informační branou do světa výživy. Ve světě plném dezinformací o výživě kurz dokázal argumentačně naplnit moje očekávání a současně ještě zlepšit můj zdravotní stav. To považuji za klíčové proto, že se mohu ve zdraví věnovat rodině, sportu i práci. Rozsah kurzu i časová náročnost jsou zvládnutelné i při dalších pracovních i mimopracovních aktivitách. Pozitivně mě překvapila rychlost odezvy na veškeré moje dotazy a následná postudijní péče či servis. Dnes mohu s klidným svědomím konstatovat, že nejen díky mým dlouholetým zkušenostem v oblasti zdraví, ale právě i díky tomuto kurzu, dokážu poradit nejen sám sobě, ale ostatním lidem. Určitě se těším na další spolupráci.

Ing. Marcela Krejčířová

Při hledání vhodného kurzu z oblasti zdravé výživy jsem ocenila možnost on- line studia, které mi umožnilo kurz zvládnout i během péče o 2 malé děti – princip průběžných testů člověka donutil studovat opravdu průběžně. Problematika zdravého stravování mě zajímá už dlouhou dobu, ale teprve po absolvování kurzu jsem si nabyté informace v hlavě utřídila a získala potřebný nadhled. Velmi jsem ocenila možnost seznámit se s různými alternativními směry stravování a také možnost konzultací s lektorem. Nyní přemýšlím který kurz absolvuji jako další.

Jakub Přibyl

Když jsem se na začátku své kariéry výživového poradce rozhodoval, jaký kurz z té nepřeberné „výživářské komerce“ vybrat (tak abych z toho nakonec nevyšel s pouhým „papírem“ ale získal i něco navíc v podobě kvalitních informací), dostal jsem tehdy doporučení na kurzy Atac. Protože jsem analyticky založený člověk, už od začátku jsem v „Atacu“ viděl jednu velkou nevýhodu v podobě faktu, že celým kurzem na rozdíl od jiných školících firem provádí jen jeden učitel. Velmi rychle jsem zjistil, že právě toto je velká výhoda, protože tím lektorem je osoba Martina Jelínka. Podle mě jednoho z nejkomplexnějších výživových expertů u nás a troufám si tvrdit, že dost možná vůbec ten nejlepšího školitele a učitele vůbec. Vážím si ho za jeho obrovský profesní nadhled a jsem vděčný za možnost se dál vzdělávat.

Mgr. Pavlína Byrtusová

Dnes nestačí mít přehled pouze v jednotlivých aspektech výživy, jelikož výživa, jako taková, je globální (pro sportovce, pro děti, pro hubnoucí...). Kurzy, semináře, školení, besedy Martina Jelínka předají spoustu přesvědčivých informací z jakékoli oblasti výživy. Bohatý a pestrý je nejen rozsah informací , ale i jazykový projev M. Jelínka, což v dnešní SMS době je velmi osvěžující ;-). Má-li člověk zájem pochopit výživu, poradit sám sobě i druhým a "neztratit se" v záplavě "doporučených" výživových směrů kolující nejen internetem, doporučuji absolvovat alespoň jeden kurz :-)

Rastislav Bagita

Po množstve kníh ktoré si človek zakúpi a množstve času čo nad nimi sedí, zistíte, že informácie sa mnohokrát opakujú. Hľadal som zdroj informácií, ktorý prevýši moje prvé akreditované vzdelanie v oblasti zdravia. Martin ma zaujal už na audionahrávkach z jeho prednášok a nesklamal ani v kurze, ktorý som u neho absolvoval. Hĺbka informácií bola dostatočná, ba niekedy prekvapujúca. Podľa mňa by mal tento kurz absobovať každý, kto chce radiť efektívne ľudom v oblasti výživy. Celkový záber informácií je veľké plus. Blízke zameranie na samotné potraviny, doplnky stravy, výživu pri zdravotných problémoch atď...tieto výhody v iných kurzoch nenájdete! Som s kurzom nadmieru spokojný a určite sa chystám absolbovať aj ostatné Martinove kurzy.

Přečtěte si další ohlasy Naše kurzy studují zájemci z celého světa

Lektor kurzu
Martin Jelínek

Výživový poradce, autor sedmi úspěšných knih. Zakladatel vzdělávací společnosti ATAC pořádající kurzy, která spojují moudra východních filozofií s poznatky moderní vědy. Jeho cílem je předávat celostní poznání v oblasti výživy a zdraví všem skupinám populace. Podílel se na pořadu České televize Pod pokličkou, je autorem výukového systému ZOF.

Víte, že...

… ketogenní režim je u lidí vývojově starší forma stravování, než vysokosacharidový? Všichni neseme tuto informaci v genech po předcích, jsme tak za určitých podmínek schopni „přepnout“ metabolismus do stavu, kdy hlavním zdrojem energie jsou tuky.

… přechod k low carb systému stravování vyžaduje i přípravu v podobě změny osídlení střevního biomu? V takových situacích je nezbytně nutné postupně upravovat jídelníček tak, aby měl trávicí trakt možnost se přizpůsobit novým změnám ve stravování. V opačném případě si jakoukoli nárazovou změnou jídelníčku ublížíme.

… správně koncipované ketogenní diety jsou metodou nejrychlejší redukce nadbytečných tukových zásob? Pokud se dodržují důležitá pravidla, je takový postup i zdravotně bezpečný.

Více informací o formě a způsobu studia u nás:

Často se ptáte

Nejčastější dotazy související s kurzem.

Vložte svůj e-mail a my Vás upozorníme na konání dalšího turnusu tohoto kurzu:

Cena včetně DPH:

2 900 Kč

Termín zahájení:

7. listopadu 2022 Více

Typ:On-line kurz
Rozsah kurzu:35 dnů

V ceně získáte:

1 / 35 studijních dní.

2 / Kompletní znalosti pro tvorbu jídelníčků pro jednotlivé typy low carb diet.

3 / Přístup do Poradny pro studenty.

4 / Přístup k výukové hře ZOF pro tvorbu jídelníčků.

5 / Certifikát o absolvování kurzu.

Proč zvolit kurz Martina Jelínka?

 • Komplexní pohled na problematiku low carb diet.
 • Naučíte se vybírat vhodné potraviny pro jednotlivé typy nízkosacharidových diet.
 • Unikátní metoda výuky – používáme elektronickou hru ZOF, ve které vytváříte jídelníčky pro konkrétní situace
 • Naučíte se používat low carb diety pro redukci hmotnosti, sportovní aktivity i běžný život.

Přihláška do kurzu:

Low carb diety

Počet účastníků:

Aktuální měna: CZK Přepnout na EUR

Cena vč. DPH: 2 900 Kč