Regenerační smoothie

Dnešní smoothie věnujeme především sportovním nadšencům, kteří v praxi řeší problém s nedostatečnou potréninkovou regenerací.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Vlastnosti receptu

  1. Obsah živin v celé porci je silně atraktivní právě pro sportovce v rámci pozátěžové regenerace. Sacharidů je dostatek, jejich glykémie se drží stále na úrovni nízkých hodnot.

  2. Velmi zajímavé jsou klíčové bílkoviny. Jejich množství přiměřené, stravitelnost vynikající, aminokyselinové spektrum plnohodnotné. Co víc si přát?

  3. Tuky nikterak nevybočují, převažují nenasycené.

  4. Obsah vlákniny je velmi příjemný, dominují rozpustné druhy.

  5. Kešu poskytují dostatek hořčíku, který je nezbytný pro podporu parasympatického režimu, na jehož platformě probíhá většina regeneračních pochodů.

  6. Lahůdkové droždí je zdrojem vysoce kvalitních bílkovin a především vitamínů B komplexu, které jsou odpovědné za kvalitu metabolismu všech makroživin. Takže další krůček směrem k zefektivnění regenerace.

  7. Banán je zdrojem draslíku, který podporuje anabolizujíccí pochody a zásadním způsobem ovlivňuje metabolismus vody v těle.

  8. Termicky je smoothie bude chovat osvěžujícím způsobem, energeticky převažují tendence jin.

  9. Poměr zastoupených živin ve finále způsobí, že acidobazické chování dnešního receptu převáží k mírně zásadotvorným účinkům.

  10. Nezapomeňte pít skutečně pomalu, rychlou konzumací v žádném případě nic neurychlíte.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Doba přípravy

2 minuty

Přibližná cena

20 Kč

Kategorie

Nápoje

Vhodné pro
Podobné recepty