Peruánské smoothie

Peruánské smoothie v našem dnešním pojetí se pyšní několika nespornými nutričními výhodami:

 • Je nadprůměrně bohatým zdrojem antioxidantů v čele s vitamínem C, který společně se zastoupeným rutinem výrazně podporuje pružnost a pevnost žil a cév v těle. Jako prevence před vznikem křečových žil tedy k nezaplacení.
 • Zastoupení karotenů je nadlimitní. Toužíte-li po kvalitnější ochraně před negativním dopadem slunečních paprsků, je toto pro vás informace k nezaplacení.
 • Mimo jiné zde najdeme i nezanedbatelné množství omega-3 tuků, z nichž pro naše zdraví plynou výhody, které v dnešní době zná snad každý.

V záři těchto argumentů, ke kterým samozřejmě ještě přidáme lahodnou chuť, by každý racionálně uvažující jedinec měl zvednout zadek ze židle, vyhrnout si rukávy a pustit se do přípravy tohoto koktejlu, která zabere pouhé a necelé 3 minutky.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Vlastnosti receptu

 1. Poměry makroživin v tomto vysokosacharidovém koktejlu nejsou vůbec k zahození. Najdeme dostatek bílkovin, odpovídající množství tuků na úrovni nezbytného minima a patřičné kvality, ani zastoupení vlákniny není k zahození. V tomto směru vše v nejlepším pořádku.

 2. Množství energie není nikterak vysoké. Z praktického hlediska bych si nedělal z těchto pár kalorií vůbec těžkou hlavu.

 3. Parametry glykemického indexu i nálože nemá snad smysl ani hodnotit, jsou v obou případech velmi nízké. Slinivka tedy nedostane žádný šok v podobě příkazu vyprodukovat nepřiměřeně vysoké množství inzulínu.

 4. Vychutnáním koktejlu vyprodukujeme typicky osvěžující termické reakce v organismu. V teplých dnech se za tyto ukazatele platí zlatem.

 5. Z acidobazického pohledu jsme připravili mírně kyselinotvorný pokrm.

 6. Velmi příjemné je zjištění, že konzumací smoothie nikterak zbytečně nezatížíme trávicí trakt.

 7. Nálož antioxidantů a dalších zdraví prospěšných živin udělá radost všem metabolickým pochodům. I za toto buďme vděčni.

 8. Protože naprostá většina lidí konzumuje stravu především za účelem uspokojení chuťových potřeb, z nichž v mysli vznikají požadované emoce, mysleme i na to, že dnešní exotický koktejl bude při konzumaci schopen vyprodukovat nemálo radosti. Už jenom pomyšlení na originalitu receptu, kterým obšťastňujeme křiklouna jménem žaludek, vyprodukuje v mozku zajímavé spektrum endorfinů.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Doba přípravy

3 minuty

Přibližná cena

19 Kč / celá porce

Kategorie

Nápoje

Vhodné pro


Podobné recepty