Okurkové  smoothie

Tropická vedra nenechávají poslední dny spát většinu evropské populace. Každý se s touto teplotní výzvou vypořádává po svém.

Ať už se válíme u vody či se paříme v práci v oblecích a kostýmech, které bychom nejraději vyměnili za plavky, můžeme se v každé situaci osvěžit okurkovým smoothie, které nás překvapí nejen velmi jednoduchou recepturou.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Vlastnosti receptu

  1. Kromě obsahu mikroživin a termického vlivu v naprosté většině případů při hodnocení smoothie intenzívně přemýšlím, čemu dalšímu v rámci zajímavých charakterových vlastností ještě věnovat pozornost.

  2. Obsah makroživin v dnešním koktejlu je jasně předvídatelný – dominují sacharidy s nízkou hodnotou GI. Další složky nestojí prakticky za řeč, což platí i o vláknině.

  3. Obsah energie je extrémně nízký, z čehož budou mít radost především snaživci, kteří počítají každou přijatou i vydanou kalorii. Pro redukční diety tedy recept jako vyšitý.

  4. Klíčovým parametrem a v podstatě i hlavním důvodem, proč se tímto receptem zabýváme, je jeho termický vliv. Ten „osciluje“ mezi osvěžujícím a ochlazujícím. V aktuálních vedrech parametr, za který se platí zlatem.

  5. Acidobazicky bude výsledná tendence směřovat mírně zásadotvorným směrem.

  6. Nebýt použitého citrusu, pochutnaly by si na koktejlu i děti od 5-6 měsíců věku.

  7. S ohledem na množství živin a energie s radostí doporučím smoothie jako lehký sladký předkrm před hlavním (klidně i slaným) chodem.

  8. Vynikající je mj. i cena koktejlu. Parametr, který u receptů umí hrát nemalou roli.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Doba přípravy

5 minut

Přibližná cena

6 Kč / celá porce

Kategorie

Nápoje

Vhodné pro

Podobné recepty