Konopné smoothie

Kdybych si jako sportovec chtěl představit v domácích podmínkách vyrobený koktejl, který si s chutí a čistým svědomím dám ihned po tréninku, bude to dnešní konopné smoothie. Disponuje totiž několika specifickými charakteristikami, které vychází po regeneraci toužícímu svalovému metabolismu sportovce nádherně vstříc.

Výhodou je fakt, že suroviny jsou poměrně dobře dostupné a časová náročnost na jeho výrobu téměř nestojí ani za řeč. O chuti je potřeba si udělat vlastní obrázek, účinnost nechť hodnotí sám metabolismus. Takže vzhůru na jeho přípravu.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Vlastnosti receptu

  1. I přesto, že jsme použili konopný protein, není v celkovém součtu na první pohled množství bílkovin nijak závratné. To ale neznamená, že by koktejl byl na bílkoviny chudý. Pokud se budeme držet vztahu tohoto receptu ke sportovní aktivitě, budu tvrdit, že obsah proteinů je naprosto dostačující. Jejich kvalita je vynikající.

  2. Zastoupení sacharidů je dostačující. Jejich hodnota GI je vyšší, v kombinaci s konopným proteinem, jež je mj. i zdrojem především nerozpustné vlákniny, je celková glykémie pokrmu na úrovni nízkých hodnot.

  3. Obsah tuků je minimální, v podstatě ani nestojí za řeč. Další výhoda pro náš případ rychlého potréninkového jídla.

  4. Termicky koktejl ochladí. Zda je to dobře, či nikoli, je potřeba posuzovat v kontextu s potřebami. Po tréninku bych si takovou vlastnost nechal líbit, vždy ale s podmínkou ne příliš velkého jeho objemu, který by vykolejil fungování autonomní nervové soustavy do extrému.

  5. Z acidobazického pohledu bude smoothie typicky kyselinotvorné.

  6. Stravitelnost většiny podobných koktejlů je poměrně dobrá. To je ale podmíněno jeho pomalou konzumací, což u sportovců, navíc v rámci rychlé snahy dát tělo po zátěži něco dobrého, bývá často nedodržováno.

  7. Ať nemluvíme jenom o výhodnosti dnešního receptu jako pozátěžové stravě – existuje spousta jiných situací, kdy taková dobrota přijde vhod. Namátkově jmenujme varianty svačin, které mají často tendenci být ve sladké podobě.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Doba přípravy

5 minut

Přibližná cena

29Kč / celá porce

Kategorie

Nápoje

Vhodné pro
Podobné recepty