Jahodové pohlazení

Většina z nás má přirozenou touhu se rozmazlovat, k tomuto si často pomáháme i jídlem. Pokud dodržíme v kuchyni několik málo jednoduchých pravidel v oblasti výběru a kombinace potravin a půjdeme cestou preference kvality, bude výsledek dokonalý v chuti i svých vlastnostech.

Protože nejčastěji hřešíme slovem a sladkostmi, pojďme dnes připravit hříšně lahodný dezert, kde i jeho samotný název vyvolá pozitivní vlnu emocí. A tak to má správně v kuchyni být.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Vlastnosti receptu

  1. Poměr živin v dnešním dezertovém vysokosacharidovém „pohlazení“ je naprosto dokonalý. Prvně pochvalme vyšší zastoupení vlákniny, které společně s ostatními složkami tlačí hodnotu glykemického indexu dolů.

  2. Klíčový je obsah bílkovin. Jejich kvalita ve smyslu biologické hodnoty je doslova maximalistická, stravitelnost z důvodu rostlinného původu také bez problému.

  3. Obsah tuků hraje do karet vyváženosti. Navíc dominují nenasycené formy, což je výhra na mnoha frontách.

  4. Celkové množství energie odpovídá dezertu. Pro většinu strávníků to nevystačí na samostatný chod, i když v některých případech jako malá svačinka přijde vhod.

  5. Úroveň stravitelnosti dnešní sladkosti na té nejlepší možné úrovni.

  6. Termicky se recept bude pohybovat mezi mírně ochlazující a mírně ohřívající oblastí. Záleží na množství použitého koření.

  7. Z acidobazického hlediska máme na talíři mírně kyselinotvorný pokrm.

  8. Na receptu si rády pochutnají malé děti od cca 12 měsíců věku.

  9. Obrovskou výhodou je absence lepku a laktózy.

  10. Sportovci jednoznačně ocení kromě chuti především obsah kvalitních bílkovin. Potenciál sladkého nápoje využijí před zátěží i po tréninku samotném.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Doba přípravy

3 minuty

Přibližná cena

26 CZK / porce

Kategorie

Nápoje

Vhodné pro

Podobné recepty