Jáhly na sladko

Jáhly jako bezlepkový produkt nabízí nepřeberné množství možností, jak je upravit tak, aby výsledek odpovídal představám nutričního nadšence. Jejich výhodou kromě již zmíněné absence lepku je rychlá tepelná příprava, která umožní i absolutnímu kuchaři – amatérovi vyrobit za krátkou chvíli velmi chutný výsledek.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Vlastnosti receptu

  1. Protože je recept ve svojí přípravě a především samotném složení velmi jednoduchý, bude v tomto duchu probíhat i jeho hodnocení. Jeho základem je proso, od kterého se odvíjí převážná většina charakterových vlastností pokrmu. Začneme-li nutričním složením, zjistíme, že jsme připravili typický vysokosacharidový pokrm. Obsah dalších složek – tedy bílkovin, tuků a vlákniny, je v podstatě ukázkový, v žádném případě bych se za něj nestyděl.

  2. Glykemický index pokrmu je naštěstí v kategorii nízký, v kombinaci s jeho sladkou chutí tedy zajímavá výhoda.

  3. Obsah energie je na jednu porci dostačující k tomu, abychom jej mohli považovat za součást hlavního chodu.

  4. Termický účinek je mírně ohřívající. Skutečně stačí použít vcelku malé množství koření a celkový výsledek u pokrmu se obrátí zcela opačným směrem.

  5. Pokrm jako celek je mírně uvolňující, i když zanedbatelně, protože proso jako obilovina se nachází v zóně energetického středu, od kterého jej lehce odvádí skořice, med a jablko.

  6. Acidobazická tendence bude mírně okyselující, především z důvodu převahy sacharidů.

  7. Pokrm je celkově bezlepkový, což otevírá cestu k nemalé skupině populace.

  8. Protože máme na talíři sladkou variantu, přijde vhod například sportovcům jako odlehčené předtréninkové jídlo, které je velmi dobře stravitelné. Aerobně zaměření sportovci budou preferovat dnešní výsledek i jako potréninkovou dobrotu, která zajímavě podpoří obnovu vyčerpaných glykogenových zásob.

  9. Na této variantě receptu si mohou pochutnat i děti od jednoho roku.

  10. Nahlíženo holistickýma očima - bez lepku, bez laktózy, bez živočišných bílkovin, s nízkou glykémií a snadnou stravitelností - skutečně nemálo zajímavých vlastností v jednom pokrmu.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Doba přípravy

12 minut

Přibližná cena

8 Kč / 1 porce

Kategorie

Svačiny

Vhodné pro

Podobné recepty