Hruškový salát s goji

Srdce strávníků nadšených do racionálního stravování a mlsné jazyky kreativně uvažujících milovníků gastronomie dnes budou mít hody. Připravíme si sladce chutnající lahůdku s ne až tak úplně tradičními surovinami, které ve vzájemné kombinaci vytvoří neuvěřitelnou symfonii chutí, se kterou se nebudete chtít rozloučit.

Předem můžeme slíbit, že příprava je jednoduchá a časově skutečně nenáročná. Dokonce ani investice do pořízení surovin nezruinuje domácí rozpočet, takže nezbývá, než si vyhrnout rukávy a s bojovým pokřikem se vrhnout do přípravy.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Vlastnosti receptu

  1. Popravdě se přiznám, že vůbec netuším, čím dřív v hodnocení začít. Spektrum vlastností hrající racionálnímu stravování do karet je skutečně více než široké. Předně je potřeba zdůraznit, že salát je nutričně ukázkově vyvážený – poměry jednotlivých makroživin snad ani lepší být nemohou.

  2. Bílkovin je dostatek, jsou rostlinného původu a pochází hned z několika různých surovin. Jejich kvalita je v pořádku, stravitelnost vynikající.

  3. Sacharidy se pyšní nízkým glykemickým indexem, zastoupeny jsou jednoduché i komplexní formy. Vlákniny je ukázkový dostatek, k tomuto faktoru není co dodat.

  4. Tuky jsou zastoupeny v polovičním objemu ve srovnání s bílkovinami. Mít tuto charakteristiku na každém talíři je nutriční sen všech vysokosacharidově laděných gurmánů i gurmetů.

  5. Kombinace použitých surovin nabízí v celkovém součtu zajímavou dávku antioxidantů.

  6. Celkové množství energie na talíři odpovídá jedné středně velké porci, osobně bych recept zařadil na svačinu.

  7. Stravitelnost dnešní dobroty je na skvělé úrovni.

  8. Termicky se pokrm bude chovat osvěžujícím způsobem.

  9. Z acidobazického hlediska se pohybuje mírně zásadotvorné tendenci.

  10. Absence lepku a laktózy se bude líbit nemalému počtu strávníků.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Doba přípravy

3 minuty

Přibližná cena

27Kč / celá porce

Kategorie

Svačiny

Vhodné pro
Podobné recepty