Broskvové smoothie

Příroda nám ve své neskonalé moudrosti nadělila možnost sezónního přístupu k jednotlivým skupinám potravin. Zdaleka ne všichni tuto výhodu využíváme, natož tak s konkrétním cílem konstruktivně manipulovat se svým metabolismem.

V podstatě je to velká škoda, protože každé roční období vyprodukuje spektrum potravin s charakteristickými vlastnostmi šitými na míru místní populaci v mnoha ohledech.

Pokud máte rádi smoothie, využijeme možnost, které nám běžící léto nabízí, a připravme jednoduchou variantu, kterou si zpestříme běžně dostupnou "exotikou".

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Vlastnosti receptu

  1. Tradičně se vyhnu zbytečným komentářům směrem k zastoupení makroživin, kde nic závratného neobjevíme. Z povinnosti pouze oznámím, že recept je typicky vysokosacharidový a hodnota jeho glykemického indexu by se měla pohybovat na úrovní stále ještě nízkého.

  2. O notné dávce antioxidantů, jejichž přítomnost si zajistíme tak, že použijeme co nejčerstvější zdroje surovin, také nemá smysl filozofovat.

  3. První pro praxi hodnotná informace pochází z termické oblasti – smoothie je typicky osvěžující, v tomto směru se nám vyplatilo použít citrusové ovoce, který tyto účinky ještě zesiluje.

  4. Acidobazická tendence bude kráčet mírně zásadotvorným směrem. Toto je dnes ale silně relativní informace, protože realita se bude odvíjet od stupně zralosti použitého ovoce.

  5. Stravitelnost je vynikající, nic jiného bychom ani neměli očekávat.

  6. Hlavním důvodem, proč bychom si na dnešním koktejlu měli pochutnat, je kombinace osvěžujícího dopadu s notnou dávkou antioxidantů. Bylo by samozřejmě smutné, kdybychom opomněli chuť, která je u naprosté většiny strávníků jediným určujícím faktorem, který rozhoduje o tom, zda danou potravinu pozřou či nikoli.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Doba přípravy

5 minut

Přibližná cena

13 Kč / celá porce

Kategorie

Nápoje

Vhodné pro

Podobné recepty