Kurzy ATAC

Úvod / Vše o studiu / O jaké kurzy je největší zájem?

O jaké kurzy je největší zájem?

O které kurzy je největší zájem

Protože se nabídka kurzů u nás neustále rozšiřuje, jsme neustále bombardováni dotazy ze strany potenciálních zájemců o studium v oblasti výživy a zdraví, který si mají vybrat. Mnozí by rádi půlroční kurz Poradce pro výživu, ale často mají obavu, zda není pro ně moc náročný časově i ve své odbornosti.

Vše je otázkou úhlu pohledu a zaslouží si hlubší pohled na podstatu. Pokud nahlédneme do statistik, čísla prozradí následující:

1. Z celkového počtu všech studujících je přibližně 50% v kurzu Poradce pro výživu. Tato hodnota jasně ukazuje, jakým směrem se ubírá zájem trhu. Každoročně polovina ze všech zájemců investuje půl roku svého života do studia toho nejrozsáhlejšího, nejpropracovanějšího a obsahově nejnáročnějšího kurzu. Tento údaj si zaslouží bližší pozornost. Průběžnými dotazníky, ze kterých získáváme cennou zpětnou vazbu o tom, co lidi zajímá nejvíce a jaké mají představy o inovacích a celém systému studia, jsme zjistili jednu úžasnou věc:

Naprostou většinu lidí zajímá kvalita.

Konkrétně informační rozsah kurzu. Hledají kurz, kde se skutečně něco naučí.

Druhá nejčastější věc, kterou poptávají, je forma studia.

I tento údaj si zaslouží vysvětlení, které je ve skutečnosti velmi prosté. Ne každý je schopen dostatečně vnímat informace standardním poslechem na přednáškách, kde chybějící informace si dostuduje ze skript či jiných studijních zdrojů. Toto jsou dobře naučeni vysokoškoláci. Problém je v tom, že o zdraví a správnou stravu se zajímá i zbytek populace, kde mnozí mají prostě a jednoduše odpor k tomuto zavedenému způsobu studia:

  • Nechce se jim sedět na zadku dlouhé hodiny a poslouchat odborný výklad.
  • Nemají chuť se stresovat učením se na zkoušky.
  • Mají strach ze slovního přednesu u zkoušek či obhajoby.
  • Bojí se na přednáškách klást dotazy, aby nevypadali „hloupě“.
  • Mají obavy, zda studijní tempo u krátkodobých kurzů, které jsou limitovány termíny, vůbec zvládnou.
  • Nerozumí odborným termínům v tomto oboru a nejsou si tak jisti, zda učivo pochopí.

Na základě těchto informací víme, že cílem většiny zájemců o studium je jednoduchost, skrze kterou pochopí vše, co je potřeba se v tomto oboru naučit.

  • Proto používáme pro studium systém myšlenkových map.
  • Z toho důvodu se nezatěžujeme učením se odborných pojmů, které v praxi (mimo akademickou půdu) nikdy nevyužijeme.
  • Kvůli tomu je součástí kurzu poradna pro studenty, která je anonymní a kde se každý může zeptat na to, co jej trápí.
  • Proto (na rozdíl od norem požadovaných ministerstvem školství) nechceme prověřovat studující ústní formou, ale dáváme možnost psaných testů v klidu z domova, což výrazně snižuje stresové faktory.

Kombinace těchto faktorů je důvodem faktu, že tak vysoký počet lidí jde studovat ten (na první pohled) nejnáročnější kurz.

2. Druhá polovina studujících je rozptýlena ve zbytku kurzů, které nabízíme.

Z dlouhodobého hlediska vede Cesta za vysněnou postavou společně s kurzem Síla myšlenky.

3. Tak trochu bokem stojí projekt Škola zdravého vaření.

Tento není kurzem, ale poskytuje přístup ke konkrétním receptům a jeho dílčím vlastnostem a charakteristikám. Počet zájemců o zdravé vaření neustále roste, navíc využívají tu výhodu, že recepty jsou rozděleny do kategorií dle „vhodnosti“ pro jednotlivé skupiny populace.

Obecně vzato se snažíme o to, abychom poskytovali různé formy vzdělání v oblasti zdravého životního stylu co nejširšímu spektru zájemců. V rámci budoucího rozvoje připravujeme další rozšiřování nabídky studia, vše orientováno holistickým směrem.

Mgr. Martin Jelínek

Mgr. Martin Jelínek

Mgr. Martin Jelínek

Co říkají o studiu naši absolventi

Lucie Čapková

S kurzem Poradce pro výživu a suplementaci jsem velmi spokojena, oslovuje mě holistický přístup pana Jelínka, jeho snaha ukázat, že správně zvolenou výživou jsme schopni ovlivnit jak fyzický, tak psychický stav člověka. V tomto kurzu jste vedeni k tomu uvažovat v širších souvislostech, samostatně a individuálně. Jako bývalá závodnice ve fitness jsem držela diety, které mému zdraví zcela jistě neprospívaly, a pan Jelínek mi ukázal, jak je možné tyto diety upravit tak, aby neměly tak škodlivý dopad na organismus. Velice fundovaný a lidský přístup pana Jelínka mohu jen doporučit.

Jitka Kočová

Svět výživy mě zajímal už od studentských let. Když jsem hledala kurz výživového poradenství, nechtěla jsem se učit jen počítání kalorií, ale proniknout hlouběji do tajů fungování našeho těla a chápat širší souvislosti. Půlroční kurz poradce pro výživu a suplementaci mě nadchl svým rozsahem, splnil přesné mé představy. Skvělé bylo i zapojení aplikace ZOF, díky které jsem hned měla možnost naučené znalosti pozorovat při praktické tvorbě jídelníčků. Velmi mi pomohlo i to, že kurz byl on-line. Teď nabité informace předávám s radostí svým klientům, učím je, jak si mohou sami sestavit ten svůj ideální jídelníček a zároveň rozumět, proč je to pro ně dobré. Naprosto úžasná je i podpora po kurzu, kdy máme stále přístup do poradny pana Jelínka, sama jsem již tuto možnost využila při práci s náročnějším klientem. Nakonec jsem přidala i několik dalších kurzů včetně státní autorizované zkoušky, k lekcím se vracím a čerpám z nich i při mé praxi. Doporučuji studium u pana Jelínka všem, kdo s výživou pracují nebo je jen toto téma zajímá a kladou si otázky.

Mgr. Pavlína Byrtusová

Dnes nestačí mít přehled pouze v jednotlivých aspektech výživy, jelikož výživa, jako taková, je globální (pro sportovce, pro děti, pro hubnoucí...). Kurzy, semináře, školení, besedy Martina Jelínka předají spoustu přesvědčivých informací z jakékoli oblasti výživy. Bohatý a pestrý je nejen rozsah informací , ale i jazykový projev M. Jelínka, což v dnešní SMS době je velmi osvěžující ;-). Má-li člověk zájem pochopit výživu, poradit sám sobě i druhým a "neztratit se" v záplavě "doporučených" výživových směrů kolující nejen internetem, doporučuji absolvovat alespoň jeden kurz :-)