Letní pokušení

In hot summer months we desire something nice to refresh our body and soul that we can also have while lazy lying at water, watching the country-side or sweaty bodies of bathing fellows.

We can cool our body down through our sweet tooth, we just need to wait for an opportunity in a form of a short period of time when the nature provides us with fresh sources of fruit that we use together with other ingredients, from our wildest imagination ever.

In such cases when the sun overheats our brain and, because of laziness caused by heat, we won´t be able to protest against our rationality slowing down the desires of our stomach, passing over even “details” of the homicidal combination of yoghurt and fruit that is being offered in today´s recipe.

Preparation

Late summer that can give us hard times with hot sun offers a provocatively strong taste of fresh blackberries sweeten with grapes. Then yoghurt makes is all refreshing and tasty, and the top is sprinkled with grated dark chocolate that makes it really special. If we are still able to think despite the flavor ecstasy, we push all the thoughts about over-acidification and difficult digestibility away and we go on with slow, never-ending grinding until the end of the summer.

Penance

The previous lines have shaken my long stable resistance against sweet pitfalls so much that I am not able to read them again for emotional reasons to make necessary stylistic corrections. I hereby apologize for aby mistakes or errors I have made and I suggest that you go on dreaming about what t would be like if there was summer.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Vlastnosti receptu

  1. Začněme tím, co se mi nelíbí, v tomto případě to bude podstatně kratší.  Je to pořád dokola omílaná kombinace jogurtu a ovoce. Důvody není potřeba neustále opakovat, věnujme se raději kladům.

  2. Pomineme-li chuť, která je skutečně provokativně smyslná a má tendenci růst se zvyšujícím se zastoupením čokolády, dominuje v nutriční tabulce parametr cukrů, takže se bavíme o rychlém energetickém osvěžení s poměrně nízkým glykemickým indexem. Ten je dán zastoupením kombinace fruktózy, vlákniny a jogurtu. Tady pozor, jeho hodnota umí rychle růst se zrychlujícím se procesem konzumace. Chceme-li tedy držet tento parametr co nejníže, tak vychutnávat, vychutnávat a vychutnávat. Čím déle, tím smyslnější prožitek a nižší GI. Řekl bych, že dokonalá kombinace.

  3. Nemůžeme nezmínit vysokou hodnotu antioxidační kapacity, za kterou je odpovědná nesmrtelná dvojice ostružin s čokoládou. Navíc vysoký obsah éterických olejů v pecičkách podporuje činnost střevní mikroflóry, což je další faktor, ze kterého můžeme mít radost. Alespoň někteří… Pokud se rozhodneme důkladně rozkousat i zrníčka v hroznech, antioxidační úroveň směsi se násobí z pozice jejich synergického účinku.

  4. Velké nebezpečí hrozí od našich dětí, které se po tomto dezertu mohou utlouct. Nebezpečím je myšlen fakt, že dětský organismus se kombinací ovoce a mléčných výrobků zahleňují snadněji než dospělí. Děti samozřejmě touto dobrotou obšťastníme, v podstatě se jedná o mnohem zdravější variantu než letní ládování se zmrzlinou.

  5. Pohled na množství energie mi nepřivodí bolehlav a neměl by prakticky nikomu, protože máme před sebou vcelku nízkokalorickou výzvu. Přibližně 140 kalorií spálím svižnou chůzí za 20 minut. Pro mě osobně „no problemo“, pro někoho ale nepřekonatelná překážka.

  6. Energeticky máme na talíři poměrně dobře stravitelný pokrm (platí pro všechny, kteří nemají žádné výrazné problémy s trávením mléčných výrobků) s jinovým charakterem a osvěžujícím termickým účinkem. Suma sumárum idylka pro chvíle klidu a pohody.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Doba přípravy

1 minuta

Přibližná cena

8 Kč / celá porce

Kategorie

Dezerty

Vhodné pro

Podobné recepty