Koko-kola smoothie

Milovníci smoothie bývají často konfrontování otázkou, jak naložit s přípravou a konzumací svých oblíbených koktejlů především v zimě. Nejčastěji jsou totiž používány pro jejich výrobu suroviny, které jsou z termického hlediska ochlazující či osvěžující. Použitím silně ohřívajících koření sice termický dopad posuneme požadovaným směrem, pořád se nad námi ale bude vznášet riziko silně vysoušejících účinků, na což reflektují především více senzitivní jedinci.

Dnešní recept nám ale ukáže, že řešení existuje, navíc velmi elegantní a s několika přidanými hodnotami navíc.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Vlastnosti receptu

  1. Nutričně z pozice obsahu makroživin nebude dnešní smoothie oplývat žádnými zázračnými hodnotami. Nápoj je typicky vysokosacharidový, hodnota jeho glykemického indexu se bude pohybovat na hranici nízkéhoa středního.

  2. Obsah bílkovini tukův podstatě nestojí za řeč. Jejich kosmetické množství bych vnímal pouze z pozice nutnosti a slušnosti současně.

  3. Vlákninataké svým objemem neválcuje, s ohledem na zdroj použitých surovin je to ale v pořádku.

  4. To, co by nás mělo zajímat nejvíce, jsou přítomné mikroživiny. A že jich je: Nejprve zmíním draslík, jehož zdrojem je banán. Pro sportovce, kardiaky a vůbec zbytek celé populace životně důležitý prvek.

  5. Dále je potřeba vzít pod drobnohled směs masala koření. Pokud by se jednalo o typický masala čaj, začal bych konstruktivní kritikou černého čaje, který je běžnou součástí těchto směsí. Tedy minimem antioxidantůzlikvidovaných procesem fermentacea současně zahřívajícími účinky. Svoji pozornost zaměřme na koření, které je nekompromisním zdrojem antioxidantů a obecně látek, které mají za úkol stimulovat produkci a činnost trávicích enzymů. Navíc mají zahřívající dopad.

  6. Druhou výzvou je mletý kolový ořech. Ten je chronicky znám obsahem kofeinu, takže nám tato surovina poskytne i zdroj stimulačních látek. Krásně se nám účinky sčítají, nemyslíte?

  7. Acidobazicky se koktejl bude chovat mírně zásadotvorným způsobem. Další pozitivum v řadě.

  8. Kromě možnosti se dnešním koktejlem příjemně zahřát by měli využít jeho potenciál i všichni zájemci o nastartování energetických systémů v těle. Mluvím o stimulačních účincích, které přijdou vhod nejen sportovcům.

  9. Z důvodu prezentovaných v předchozím bodě je logické, že se koktejlu vyhnou všechny děti, nejlépe do 12 let. Totéž doporučení platí i pro těhotnéa kojící ženy.

  10. Kokosové mléko je bezlaktózové, další příjemné zjištění.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Doba přípravy

20 minut

Přibližná cena

30 Kč / celá porce

Kategorie

Nápoje

Vhodné pro
Podobné recepty