Jujube smoothie s mákem

Pokud vás přepadne touha po něčem chutném, hutném, nutričně „nabitém“, svým složením exoticky provokativním a netradičním, vyzkoušejte naše jujube smoothie. Překvapivě zjistíte, kolik pozitiv může takový recept do vašeho života vnést. Popravdě – už jenom fakt, že se při jeho konzumaci cítíte cool, stojí za to.

A protože jídlo vždy nekompromisně ovlivňuje naše chování skrze produkci emocí, zaměřme se na to, že dnešní recept není snobská záležitost pouze pro vyvolené. Dovolit si jej mohou všichni. Stačí jen vyhrnout rukávy a s chutí se pustit do jeho přípravy.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Vlastnosti receptu

 1. Pomineme-li chuť a konzistenci koktejlu, překvapí nás dnešní recept především svým nutričním složením, které je nádherně vyvážené. Ať dělám, co dělám a snažím se sebevíc, z hlediska poměrů makroživin nenacházím žádné chyby.

 2. Obsah bílkovin je silně nadprůměrný, jejich stravitelnost vynikající.

 3. Zastoupení sacharidů je dominantní. Kombinujeme komplexní s jednoduchými, což nabídne ve výsledku stále nízké hodnoty glykemického indexu.

 4. Obsah vlákniny je naprosto dostačující. Nutno zdůraznit, že zastoupení rozpustných forem je skutečně enormně vysoké. Výhodu spatřujme v pozitivním dopadu na konzistenci stolice, zásahu do peristaltiky i šetrnosti vůči sliznici střev.

 5. Tuků je minimum, navíc převažují nenasycené formy. Pro redukci hmotnosti jako stvořeno. Víc není co dodat.

 6. Obsah energie odpovídá jednomu středně velkému jídlu. Tento ukazatel mě navádí dát si koktejl jako svačinu, u sportovců bych se nebál ani jako první potréninkové jídlo.

 7. Líbí se mi poměrně výrazné zastoupení vápníku, což je u pokrmů s vyšším podílem bílkovin velmi důležité.

 8. Stravitelnost celého receptu se pohybuje na lepších úrovních. Důležité je samozřejmě nevypít celou dávku naráz, což bychom se posunuli mimo optimum.

 9. Termicky se smoothie bude chovat mírně osvěžujícím způsobem.

 10. Z acidobazického hlediska ohodnotíme dnešní lahůdku jako mírně okyselující.

 11. Výhodou receptu je absence lepku, zcela určitě tím uděláme radost nemalé skupině lidí.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Doba přípravy

5 minut (bez namáčení)

Přibližná cena

28 Kč / celá porce

Kategorie

Nápoje

Vhodné pro
Podobné recepty