Granátové smoothie s aronií

Dnešní koktejl bude výjimečný nejenom svojí chutí. Zrovna toto je faktor, na kterém si u výroby smoothie necháváme vždy záležet, protože popíjet a vychutnávat něco, co nekoresponduje s představami našich chuťových buněk, nebude s výjimkou masochistů dělat téměř nikdo.

Atraktivita našeho koktejlu se skrývá především v jeho dopadech na naše zdraví. Zájmovou skupinou konzumentů budou především ti, kteří z různých důvodů chtějí harmonizovat funkci štítné žlázy. A nemusí se jednat pouze o léčebnou tendenci u lidí postižených hypofunkcí štítnice.

Například sportovci, kteří mají potřebu podpořit aktivitu tohoto orgánu, který produkuje hormony naprosto zásadní pro náš metabolismus, mohou z konzumace koktejlu nemálo těžit.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Vlastnosti receptu

  1. O dnešním smoothie můžeme s hrdostí prohlásit, že je z nutričního pohledu relativně vyvážené. Lidově řečeno to znamená, že poměr mezi makroživinami není v žádném případě tragický.

  2. Celkově samozřejmě převažují sacharidy, zastoupení tuků a bílkovin je ale na rozumné úrovni. Sice vůči bílkovinám převažují tuky, většina jsou ale nenasycené.

  3. Obsah vlákniny je na jednu porci také dostačující. Můžeme tedy prohlásit, že hodnota glykemického indexu celého koktejlu se nachází na nízkých úrovních.

  4. Celkové množství energie bych označil jako „dietní“, což mluví samo za sebe.

  5. Z acidobazického hlediska se nám podařilo vyrobit mírně (ale skutečně mírně) kyselinotvorný koktejl. S ohledem na fakt, že základem je ovoce, toto považuji za velmi hodnotnou informaci.

  6. Termicky se smoothie bude chovat mírně osvěžujícím způsobem.

  7. Nutno přiznat, že koktejl je nabitý antioxidanty, a to silně nadprůměrně.

  8. Horkým želízkem v ohni jsou arónie, které jsou jedním z nejbohatších zdrojů organicky vázaného jódu vůbec. Tato informace je nesmírně důležitá především pro tu skupinu populace, která potřebuje „zrychlit“ funkci štítné žlázy.

  9. Jak už zaznělo v úvodu, tato vlastnost se bude hodit i sportovcům, kde „intenzívněji“ fungující štítná žláza umí z pozice produkce klíčových hormonů nakopnout svalový metabolismus.

  10. Výše uváděné schopnosti arónie se samozřejmě odvíjí od jejich celkové dávky. V dnešním případě se držíme při zemi, koktejl bych se tak nebál nabídnout i dětem od 3 let.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Doba přípravy

5 minut (bez namáčení)

Přibližná cena

23 Kč / celá porce

Kategorie

Nápoje

Vhodné pro
Podobné recepty