Powered by Smartsupp
Kurzy ATAC

Poradna

Vybrané dotazy z on-line poradny, která je nedílnou součástí námi pořádaných kurzů.

Dobrý den,
zajímá mě pitný režim u dětí. Lze je používat například. vodou naředěné džusy, jako "motivace" k hydrataci ak děti odmítají pít? Hlavně v letních horkých dnech. Příp. co jiného je vhodné takto použít, pokud zatím nepracuji s lisem na ovoce a zeleninu?
Děkuji

Ředit džusy je dobrá myšlenka v situaci, kdy používáte kvalitní zdroje (nejlépe čerstvě lisované). Respektujte fakt, že každá mince má dvě strany, v tomto případě preference sladké chuti zesiluje vztah ke sladkostem, což je v oblasti pitného režimu u dětí v dlouhodobé perspektivě nebezpečný návyk. Vše je ale otázkou přístupu, protože striktní zákazy nenesou v praxi toužené výsledky, má proto svůj smysl vést děti ke zdravému vztahu k pitnému režimu i sladké chuti - vždy primárně dbejte na kvalitu používaných surovin (potravin).

Témata:  Pitný režim   Hydratace 

Kam dále?

Více o výukové
aplikaci ZOF.

Otestujte svoji
nutriční gramotnost.

Podívejte se na naši
nabídku kurzů.

Jak naše kurzy hodnotí
absolventi.

Na dotazy odpovídá

Mgr. Martin Jelínek
lektor kurzů

Výživový poradce, autor sedmi úspěšných knih. Zakladatel vzdělávací společnosti ATAC pořádající kurzy, které spojují moudra východních filozofií s poznatky moderní vědy. Jeho cílem je předávat celostní poznání v oblasti výživy a zdraví všem skupinám populace. Vede kurzy výživového poradenství on-line, podílel se na pořadu České televize Pod pokličkou, je autorem výukového systému ZOF.

Více o Martinu Jelínkovi