Powered by Smartsupp
Kurzy ATAC

Poradna

Vybrané dotazy z on-line poradny, která je nedílnou součástí námi pořádaných kurzů.

Dobrý den,
uvádíte, že adaptogeny nejsou vhodné pro epileptiky. Chci se zeptat, proč a jaké? V případě, že by existovaly výjimky u určitých typů epilepsie, či u určitých typů adaptogenů, jestli by jste je zde mohl uvést.

Jedná se o obecné doporučení ve vztahu k celé skupině adaptogenů. S ohledem na specifičnost působení těchto látek na systémy v těle a jejich prakticky neměřitelnému a exaktně nevyhodnotitelnému účinku a vlivu se prezentuje nevhodnost pro epileptiky (důvody jsou v tomto směru především preventivně bezpečnostní). Jejich experimentování je rizikové, buďte v tomto směru opatrní, protože zvyšují celkovou vitalitu organismu a tím ovlivňují i elektrochemickou aktivitu mozku.

Témata:  Hubnutí   Adaptogeny 

Kam dále?

Více o výukové
aplikaci ZOF.

Otestujte svoji
nutriční gramotnost.

Podívejte se na naši
nabídku kurzů.

Jak naše kurzy hodnotí
absolventi.

Na dotazy odpovídá

Mgr. Martin Jelínek
lektor kurzů

Výživový poradce, autor sedmi úspěšných knih. Zakladatel vzdělávací společnosti ATAC pořádající kurzy, které spojují moudra východních filozofií s poznatky moderní vědy. Jeho cílem je předávat celostní poznání v oblasti výživy a zdraví všem skupinám populace. Vede kurzy výživového poradenství on-line, podílel se na pořadu České televize Pod pokličkou, je autorem výukového systému ZOF.

Více o Martinu Jelínkovi