Powered by Smartsupp
Kurzy ATAC

Poradna

Vybrané dotazy z on-line poradny, která je nedílnou součástí námi pořádaných kurzů.

Dobrý den,
rád bych se zeptal, jestli je nějaké omezení nebo je třeba brát zřetel na užívání vojtěšky a jejich doplňků u dětí, zejména chlapců, případně i dospělých mužů z důvodu obsahu fytoestrogenů, podobně jako u sóji?
Děkuji.

Pokud řešíte jen doplňky, tak má smysl zvýšit pozornost u takových, které obsahují standardizovaná množství fytoestrogenů. V dané konfiguraci u dlouhodobého užívání mohou skutečně ovlivnit hormonální regulaci, nejcitlivější jsou vždy malé děti.
Dávky pohybující se na úrovni běžně doporučované suplementace by u dospělých neměly posunout rovnováhu nežádoucím směrem, navíc u mužské populace jsou tyto produkty často výhodné pro potlačování vedlejších účinků testosteronu.
Problémy vždy nastávají při přebytku, je třeba se u dávkování držet rozumných norem a nic nepřehánět (i přes fakt, že se nejedná o léky, ale doplňky).

Témata:  Hubnutí   Fytoestrogeny 

Kam dále?

Více o výukové
aplikaci ZOF.

Otestujte svoji
nutriční gramotnost.

Podívejte se na naši
nabídku kurzů.

Jak naše kurzy hodnotí
absolventi.

Na dotazy odpovídá

Mgr. Martin Jelínek
lektor kurzů

Výživový poradce, autor sedmi úspěšných knih. Zakladatel vzdělávací společnosti ATAC pořádající kurzy, které spojují moudra východních filozofií s poznatky moderní vědy. Jeho cílem je předávat celostní poznání v oblasti výživy a zdraví všem skupinám populace. Vede kurzy výživového poradenství on-line, podílel se na pořadu České televize Pod pokličkou, je autorem výukového systému ZOF.

Více o Martinu Jelínkovi