Powered by Smartsupp
Kurzy ATAC

Poradna

Vybrané dotazy z on-line poradny, která je nedílnou součástí námi pořádaných kurzů.

Dobrý den,
prosím vás, teď se právě v mém okolí setkávám s tím, že vajíčka (domácí) lidé doma skladují při pokojové teplotě. Já jsem si toho v jiných zemích nikdy nevšímala, ale lidé mi říkají, že jsme jedny z mála zemí, co skladujeme vajíčka v chladu. Jak to tedy je?

Toto je jednoduché - skladováním potravin v teple se zkracuje jejich životnost, proto se moderní potravinářství snaží u každé kategorie potravin definovat optimální podmínky, které zajistí co nejdelší čerstvost. Platí to i pro vejce, kde se jako ideální skladovací teplota uvádí v rozmezí od 2 do 8°C, případně místo, kde teplota nekolísá a nepřekročí 18 °C.
Dodnes se setkáváme s tradicemi, které přetrvávají z dob, kdy neexistovaly moderní technologie chlazení - na tom není nic špatného a u vajec to ani nevnímejme jako informační rozpor. Obecně platí, že vejce nemají ráda kolísání teplot, jejich skladování do výše uváděných 18 °C je v podstatě také v pořádku.

Témata:  Vejce 

Kam dále?

Více o výukové
aplikaci ZOF.

Otestujte svoji
nutriční gramotnost.

Podívejte se na naši
nabídku kurzů.

Jak naše kurzy hodnotí
absolventi.

Na dotazy odpovídá

Mgr. Martin Jelínek
lektor kurzů

Výživový poradce, autor sedmi úspěšných knih. Zakladatel vzdělávací společnosti ATAC pořádající kurzy, které spojují moudra východních filozofií s poznatky moderní vědy. Jeho cílem je předávat celostní poznání v oblasti výživy a zdraví všem skupinám populace. Vede kurzy výživového poradenství on-line, podílel se na pořadu České televize Pod pokličkou, je autorem výukového systému ZOF.

Více o Martinu Jelínkovi