Powered by Smartsupp
Kurzy ATAC

Poradna

Vybrané dotazy z on-line poradny, která je nedílnou součástí námi pořádaných kurzů.

Dobrý den, pane Jelínku,
měla bych dotaz ohledně bioritmů. Když člověk pravidelně chodí běhat, podle obecných doporučení je nejvhodnější ráno mezi 6 az 7 hodinou. Vezmeme-li v potaz zaměstnání, ten člověk není schopný vstát, tak brzo aby ráno sportoval, jaký čas je tedy podle bioritmů ideální?

Zjednodušeně řečeno takový, který mu pocitově vyhovuje nejvíce. Teorie biorytmů je obecná, při její aplikaci na individualitu jedince v praxi narazíte na řadu "nesrovnalostí". V největším rozsahu zde vstupují faktory adaptace člověka na podmínky, ve kterých je nucen žít (= přizpůsobení se situaci), a fungování nervové soustavy ve vztahu k tomu, zda více inklinujete k modelu "skřivana" (= jste ranní ptáče) nebo "sovy" (vrchol aktivit máte ve večerních hodinách).
Jsem toho názoru, že nemá smysl se "trápit" snahou o realizaci něčeho, co zásadním způsobem nabourá organizaci celého dne.

Témata:  Hubnutí   Biorytmy 

Kam dále?

Více o výukové
aplikaci ZOF.

Otestujte svoji
nutriční gramotnost.

Podívejte se na naši
nabídku kurzů.

Jak naše kurzy hodnotí
absolventi.

Na dotazy odpovídá

Mgr. Martin Jelínek
lektor kurzů

Výživový poradce, autor sedmi úspěšných knih. Zakladatel vzdělávací společnosti ATAC pořádající kurzy, které spojují moudra východních filozofií s poznatky moderní vědy. Jeho cílem je předávat celostní poznání v oblasti výživy a zdraví všem skupinám populace. Vede kurzy výživového poradenství on-line, podílel se na pořadu České televize Pod pokličkou, je autorem výukového systému ZOF.

Více o Martinu Jelínkovi