Síla myšlenky

To je velmi často kladená otázka ze strany zájemců o studium u nás. Důvod je vcelku pochopitelný - jsme vnímáni jako vzdělávací společnost v oblasti stravy a zdraví. Tématika práce s myslí, která u mnohých evokuje zdání ezoterična, nějak „nesedí“ do této koncepce.

Toto je velmi nešťastný a krátkozraký způsob uvažování. Každá lidská bytost vlastní tělo, které je ovládáno vědomou i podvědomou myslí. To, co se děje na úrovni naší mysli, se vždy nějakým způsobem odráží na chování fyzického těla. Nejen jako celku, ale i na úrovni jeho dílčích částí včetně jednotlivých buněk.

Z pozice této logiky je tedy zřejmé, že pokud se budeme učit postupně ovládat pochody v naší mysli, vždy tím ovlivníme chování našeho těla či jeho jednotlivých částí. V dnešní době se touto problematikou zabývá například vědní obor psychosomatika.

Protože vztahy mezi psychikou a zdravím probíráme v půlročním kurzu Poradce pro výživu, bylo by zbytečné se těmto oblastem věnovat i v Meditace pro začátečníky. V kurzu se proto zabýváme prakticky použitelnými a současně i logicky uchopitelnými věcmi v oblasti práce s vlastní myslí.

Nejvíce jsou ve středu zájmu meditace.

U nich totiž většina začátečníků tápe hned v samotných základech – tedy jak se dostat do meditačního stavu, co tam dělat, či jak vůbec poznat, že skutečně meditujeme.

Další výzvou je takzvané programování mysli. Základem tohoto procesu je volba a používání správných afirmací a kontrola emocí, které neustále produkujeme.

Spousta lidí žije v domnění, že jejich život je řízen jejich vlastní racionalitou. Opak je ale skutečností – jsme ovládáni emocemi, které produkujeme vědomě i nevědomě. Naprostá většina populace si to navíc ani neuvědomuje. A jsou to právě emoce, které jako nositelé velmi silné energie vedou naše jednání určitým směrem:

  • Díky emocím jíme pouze potraviny, které nám chutnají (nikdo nebude jíst jídlo, o kterém ví, že je sice zdravé, ale přitom mu nechutná),
  • Emoce způsobují to, že si vybíráme životní partnery (vztahy a sňatky z rozumu jsou v dnešní době v civilizované společnosti velkou vzácností),
  • neustále hledáme zdroje zábavy – dovolené, večírky, společenské akce – kde se bavíme. To znamená, že produkujeme emoce, které nás nějakým způsobem naplňují.

Život prostě je o emocích. A pokud je naším cílem mít svůj život pod kontrolou, je potřeba se naučit, jak ovládat svoje emoce. Toto poznání je základem celého jednoměsíčního kurzu Meditace pro začátečníky, kde se učíme jednotlivým technikám práce s myslí.

Jeho nástavbou je pak víkendový pobytový seminář se stejným názvem, kde rozvíjíme především praktickou stránku meditací (v rámci možností dané počasím vždy v přírodě) a práce s energiemi.

Pokud budete chtít hledat vztah mezi obsahem tohoto kurzu a způsobem stravování, existuje jeden zajímavý styčný bod:

Jakmile se naučíme techniky, kterými budeme mít pod kontrolou svoje emoce, zjistíme, že bude o to jednodušší měnit i způsob stravování. A to proto, že budeme schopní mnohem lépe porozumět chutím, které nás ovládají, a systematicky je přetvářet požadovaným směrem. Začíná to změnou v nákupních zvyklostech, končí v kuchyni přípravou nových receptů.

Vyberte si z našich kurzů

Co říkají o studiu naši absolventi

Ing. Hana Pechová

O výživu se zajímám již spoustu let, a proto jsem se rozhodla se v tomto oboru vrhnout na profesní dráhu poradce pro výživu. Začala jsem tedy hledat kvalitní kurz na internetu, což byl vcelku nelehký úkol. Nechtěla jsem skončit jako tzv. rychlokvaška, která papouškuje naučené fráze. Proto mě ihned zaujaly kurzy ATAC, které jsou založené na celostním přístupu k člověku. Vyhovovalo mi spojení s tradiční čínskou medicínou, online forma studia i systém myšlenkových map, které mě donutily každý den se na učivo podívat. Nyní se připravuji na vlastní praxi a dále se vzdělávám. Kurz Poradce pro výživu mohu jedině doporučit, je opravdu precizně sestaven.

Šárka Šedá

Kurz pana Jelínka mě doslova nadchl, předčil veškerá má očekávání. Už po pár týdnech studia tohoto kurzu jsem věděla, že rozhodně nebude poslední. Nejvíc mě nadchla (vím,že se opakuji, ale ono to jinak říct nejde) výuková hra ZOF, protože jedna věc je něco se naučit, druhá věc je umět to správně použít v praxi, což je další věc, oproti jiným kurzům, na kterou v kurzech pana Jelínka myslí. Ochota, vstřícnost, individuální přístup - to jsou Kurzy Atac.

Radek Pelikán

Když jsem před časem hledal nějaký odborný kurz na zdravou výživu a výživové poradenství, tak mě nabídka kurzů společnosti ATAC zaujala okamžitě, především svým rozsáhlým obsahem a faktem, že se nejedná o žádné víkendové "rychlokurzy". Kurz poradce pro výživu je opravdu velmi obsáhlý, má široký záběr a je kvalitně a pečlivě sestaven. Zabývá se všemi okruhy, které do oblasti správné výživy patří. Kurz je určitě vhodný a obohacující jak pro člověka, který se chce výživovému poradenství věnovat profesně, tak i pro toho, kdo jen chce zlepšit stravování u sebe, nebo svých známých. Velmi se mi líbí komplexní přístup ke stravování, na který je v celém kurzu kladen důraz, i kladný vztah a otevřenost k alternativním způsobům stravování, jako je veganství a další alternativní směry. Ze začátku jsem měl trochu obavy s prací s myšlenkovými mapami, protože jsem se s nimi nikdy dříve nesetkal. Ale obavy byly zbytečné, je to výborná metoda, která má i širší využití, než jen na učení. Jsem rád, že jsem na společnost ATAC a jejich kurzy narazil a s tím i na osobu Mgr. Martina Jelínka, je to opravdový odborník a tomu, čemu se věnuje, opravdu rozumí. A nejedná se pouze o směr v oblastí výživy. Mám doma i všechny jeho knihy, které jsou také výborné. Pouštím si a poslouchám rád jeho tematická videa. Velice mě zaujala nabídka dalších kurzů, zaměřením i na jiné oblasti, jako je např. řeč těla nebo síla myšlenky. Věřím, že jsou stejně skvělé a obohacující, jako kurzy zabývající se čistě výživovým poradenstvím.

Další ohlasy absolventů

Vyberte si z našich kurzů

Zpět do sekce Vše o studiu