Powered by Smartsupp
Kurzy ATAC

Proč meditace

Síla myšlenky

To je velmi často kladená otázka ze strany zájemců o studium u nás. Důvod je vcelku pochopitelný - jsme vnímáni jako vzdělávací společnost v oblasti stravy a zdraví. Tématika práce s myslí, která u mnohých evokuje zdání ezoterična, nějak „nesedí“ do této koncepce.

Toto je velmi nešťastný a krátkozraký způsob uvažování. Každá lidská bytost vlastní tělo, které je ovládáno vědomou i podvědomou myslí. To, co se děje na úrovni naší mysli, se vždy nějakým způsobem odráží na chování fyzického těla. Nejen jako celku, ale i na úrovni jeho dílčích částí včetně jednotlivých buněk.

Z pozice této logiky je tedy zřejmé, že pokud se budeme učit postupně ovládat pochody v naší mysli, vždy tím ovlivníme chování našeho těla či jeho jednotlivých částí. V dnešní době se touto problematikou zabývá například vědní obor psychosomatika.

Protože vztahy mezi psychikou a zdravím probíráme v půlročním kurzu Poradce pro výživu, bylo by zbytečné se těmto oblastem věnovat i v Meditace pro začátečníky. V kurzu se proto zabýváme prakticky použitelnými a současně i logicky uchopitelnými věcmi v oblasti práce s vlastní myslí.

Nejvíce jsou ve středu zájmu meditace.

U nich totiž většina začátečníků tápe hned v samotných základech – tedy jak se dostat do meditačního stavu, co tam dělat, či jak vůbec poznat, že skutečně meditujeme.

Další výzvou je takzvané programování mysli. Základem tohoto procesu je volba a používání správných afirmací a kontrola emocí, které neustále produkujeme.

Spousta lidí žije v domnění, že jejich život je řízen jejich vlastní racionalitou. Opak je ale skutečností – jsme ovládáni emocemi, které produkujeme vědomě i nevědomě. Naprostá většina populace si to navíc ani neuvědomuje. A jsou to právě emoce, které jako nositelé velmi silné energie vedou naše jednání určitým směrem:

  • Díky emocím jíme pouze potraviny, které nám chutnají (nikdo nebude jíst jídlo, o kterém ví, že je sice zdravé, ale přitom mu nechutná),
  • Emoce způsobují to, že si vybíráme životní partnery (vztahy a sňatky z rozumu jsou v dnešní době v civilizované společnosti velkou vzácností),
  • neustále hledáme zdroje zábavy – dovolené, večírky, společenské akce – kde se bavíme. To znamená, že produkujeme emoce, které nás nějakým způsobem naplňují.

Život prostě je o emocích. A pokud je naším cílem mít svůj život pod kontrolou, je potřeba se naučit, jak ovládat svoje emoce. Toto poznání je základem celého jednoměsíčního kurzu Meditace pro začátečníky, kde se učíme jednotlivým technikám práce s myslí.

Jeho nástavbou je pak víkendový pobytový seminář se stejným názvem, kde rozvíjíme především praktickou stránku meditací (v rámci možností dané počasím vždy v přírodě) a práce s energiemi.

Pokud budete chtít hledat vztah mezi obsahem tohoto kurzu a způsobem stravování, existuje jeden zajímavý styčný bod:

Jakmile se naučíme techniky, kterými budeme mít pod kontrolou svoje emoce, zjistíme, že bude o to jednodušší měnit i způsob stravování. A to proto, že budeme schopní mnohem lépe porozumět chutím, které nás ovládají, a systematicky je přetvářet požadovaným směrem. Začíná to změnou v nákupních zvyklostech, končí v kuchyni přípravou nových receptů.

Co říkají o studiu naši absolventi

Marek Machus

Jako kuchaře mě kurz Poradce pro výživu a suplementaci posunul dál v mém profesním životě, otevřely se mi nové obzory v oblasti přípravy jídel. Každému, kdo má rád své tělo a touží po lepším a zdravějším životě, studium vřele doporučuji.

Bc. Vendula Marešová

Oblast stravování a zdravého životního stylu mě z několika osobních důvodů velmi oslovil. Začala jsem hledat něco, co by mě v tomto ohledu obohatilo a dalo ucelenou strukturu informacím, které jsem v průběhu let a osobních zkušeností nasbírala. Jsem vděčná, že jsem našla právě kurz Poradce pro výživu a suplementaci, který mě nejen obohatil, ale dal mému životu další směr. Díky kurzu Poradce pro výživu a suplementaci mám pocit a možnost dělat to, co mi dává smysl. Kurz byl vedený Mgr. Martinem Jelínkem efektivně a se snahou o ucelený přehled. Forma online studia byla pro mě naprosto vyhovující. Také mi moc vyhovuje, že jsou lekce a online poradna k dispozici stále i po dokončení kurzu. V neposlední řadě to byl kvalitní start v profesi výživového poradenství a dalšího sebevzdělávání v oblasti výživy.

Lívia Melicharová

Dlouho jsem hledala kurz, který není zaměřený jednostranně, kde se neřeší diety, ale komplexní pohled na stravování na míru každého z nás. Poradce pro výživu splňuje všechna tato kritéria. Byl pro mě startovací dráhou v podnikání v tomto oboru. Díky seminářům a nástavbovým kurzům Atac mám možnost jít pořád dál za stále podpory Mgr. Jelínka a spolupráce s kolegy z kurzu.