Guarana smoothie

Občas se vyskytnou situace, kdybychom rádi naplnili žaludek a současně nastartovali tělo i mysl k potřebným výkonům. V praxi se toto běžně dělá tak, že se nacpeme a pak se snažíme vybudit se k aktivitě silnou kávou či jiným dobře dostupným stimulantem.

Dnešní recept je typickým zástupcem pokrmů, o kterých platí, že obrazně řečeno zabije dvě mouchy jednou ranou: Uspokojí potřeby žaludku a stimuluje nervovou soustavu k větší aktivitě.

A protože v naší škole nejsme žádní troškaři, přidáme ještě mouchu třetí v podobě sladké a lahodné chuti, kterou určitě nepohrdneme.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Vlastnosti receptu

  1. Vysokosacharidový koktejl není zrovna ukázkovým příkladem koncentrovaného zdroje bílkovin. Disponuje ale úžasnou kombinací sladké chuti a nízkého glykemického indexu, což jsou poměrně silné argumenty.

  2. O tucích se ani nemá význam zmiňovat, jejich množství je doslova kosmetické.

  3. Obsah vlákniny se drží na poměrně nízkých úrovních, absolutní propadák to ale není.

  4. Celkové množství energie je relativně nízké. Pokud držíte vysokosacharidový dietní režim, nebojte se dnešní smoothie zařadit mezi řadu možností, které každodenní kuchyně může nabídnout.

  5. Konzumací koktejlu posuneme acidobazickou rovnováhu do mírně kyselinotvorných tendencí, které jsou "kontrolovány" především nemalým zastoupením vápníku a hořčíku z rostlinného mléka.

  6. Termicky se recept bude v těle chovat typicky ochlazujícím způsobem. Pozor na zimní období, ve kterých je rozumnější tlačit více opačným směrem.

  7. Úroveň stravitelnosti koktejlu je bezkonkurenční (mám tím na mysli velmi dobrá).

  8. Osobně bych dnešní smoothie zařadil jako součást sladké svačiny, případně jako předtréninkové jídlo, které bude mít schopnost stimulovat tělo i mysl nejen příslušnými alkaloidy, ale i dostatkem vápníku podporujícího aktivitu sympatického režimu.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Doba přípravy

3 minuty

Přibližná cena

16 Kč / celá porce

Kategorie

Nápoje

Vhodné pro

Podobné recepty