Kurzy ATAC

Poradna

Vybrané dotazy z on-line poradny, která je nedílnou součástí námi pořádaných kurzů.

Dobrý den, již brzy budeme zavádět mléčné výrobky, a tak mě napadá otázka. Sami velmi dbáme na původ těchto produktů, používáme výhradně výrobky s A2 kaseinem (jersey, kozí, ovčí), které nám vyhovují.
Proto by mě zajímalo, zda je vhodné u batolete cíleně zařadit i konvenční produkty s A1 kaseinem? Pokud by se s tímto typem mléčných produktů nesetkalo, nebude mít při jeho pozdější konzumaci, které se určitě nevyhne, potíže? Konvenčními produkty mám na mysli i tak kvalitní jogurty kvalitou BIO Hollandie počínaje. Mockrá děkuji za odpověď.

Pokud se snažíte u mléčných produktů pečlivě dbát na tyto rozdíly, má to samozřejmě svůj význam, protože spektrum prokázaných negativních dopadů dlouhodobé konzumace zdrojů A1 kaseinu na zdraví je poměrně široké. Vztahují se především k chronickým potížím, což teoreticky znamená, že by při občasném zařazení zdrojů A1 neměl vzniknout žádný závažný problém. Toto ale není jistota, tu v podstatě získáte jen samotnou praxí, kdy tento "experiment" provedete.
Faktem současně je, že úzkostlivé vyhýbání se všemu, co v dnešní době označujeme za "nezdravé", není v průběhu vývoje dítěte úplně v pořádku, protože tím znemožňujeme získat zkušenosti, na základě kterých se organismus formuje. Svým způsobem je to určitá forma extrému, kterým dítě v absolutním pojetí neochráníme, je proto rozumné k výživě přistupovat liberálním způsobem.

Témata:  Mléčné výrobky   A1 kasein 

Kam dále?

Více o výukové
aplikaci ZOF.

Otestujte svoji
nutriční gramotnost.

Podívejte se na naši
nabídku kurzů.

Jak naše kurzy hodnotí
absolventi.

Na dotazy odpovídá

Mgr. Martin Jelínek
lektor kurzů

Více o Martinu Jelínkovi