Kokosové mléko

Rostlinná mléka jsou fenomenální náhradou za živočišná. Povídání o tom, jak moc velký rozdíl mezi rostlinnými a živočišnými je, by zabralo hodně dlouhou dobu, což je dáno i poměrně širokou škálou různých zástupců z rostlinné říše, které se mají tendenci od sebe lišit nejen nutričním složením.

V naší škole si dnes rozšíříme stávající nabídku o kokosové mléko, které mnohé překvapí nejej svojí charakteristickou chutí.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Vlastnosti receptu

  1. Mléko je dle předpokladu vysokosacharidové. Přesně tak, jak se sluší a patří.

  2. Mnohé zcela určitě překvapí zastoupení tuků. To je nadprůměrně vysoké, nebál bych se mluvit o extrému. Převažují nasycené formy, u kterých najdeme zdraví prospěšné druhy. V tomto směru se tak není potřeba obávat konzumace tohoto mléka.

  3. Obsah bílkovin je také předpokládaný. Ve srovnání s kravským mlékem dokonce i vyšší.

  4. To, co v živočišném mléce nenajdeme, je vláknina. V nefiltrovaném kokosovém mléce se skrývá další překvapení v řadě, tentokrát v podobě silně nadprůměrného zastoupení vlákniny. Jsem toho názoru, že filtrovat mléko by proto bylo velmi nerozumné.

  5. Množství energie je vysoké. S tímto parametrem nic neuděláme, protože je řízen obsahem tuků, kterých je v mléce více než dost. Z tohoto důvodu je vhodné mléko pít v menších množstvích. V případech redukce hmotnosti bychom měli mít konzumní tendenci také pod kontrolou.

  6. Hodnota glykemického indexu bude velmi nízká.

  7. Termicky jsme připravili ochlazující nápoj (s ohledem na množství živin bych správně měl říct „potravinu“).

  8. Acidobazicky má kokosové mléko okyselující tendenci.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Doba přípravy

2 až 3 hodiny (dle doby louhování)

Přibližná cena

15 Kč / celá porce

Kategorie

Nápoje

Vhodné proPodobné recepty