Kurzy ATAC

E914 - Oxidovaný polyethylenový vosk

Kategorie: Aditiva / Aditiva

E914 - Oxidovaný polyethylenový vosk

Nutriční hodnoty (100 0):

Energie kcal

0 kcal

Energie kJ

0 kJ

Bílkoviny

0 g

Sacharidy

0 g

Tuky

0 g

Vláknina

0 g

Hmotnostní poměry makroživin

Bílkoviny (0 g) Sacharidy (0 g) Tuky (0 g) Vláknina (0 g)

Energetické poměry makroživin

Bílkoviny (0 %) Sacharidy (0 %) Tuky (0 %) Vláknina (0 %)

Charakteristika

Oxidovaný polyethylenový vosk jedná se polární reakční produkt, který vzniká při mírné oxidaci polyetylenu. Má formu bílých vloček, granulí nebo prášku.

Použití

Slouží k vytvoření lesklého ochranného u lesklých potravin, vytváří povrchový film na zemědělských produktech u nichž se nekonzumuje slupka (citrusové ovoce, avokádo, banány, manga, melouny, ananasy, dýně, ořechy a jiné)

Výroba

Vyrábí se jako vedlejší produkt při zpracování ropy. Jedná se polární reakční produkt, který vzniká při mírné oxidaci polyetylenu. 

Nežádoucí účinky

Pro tuto látku nebyla stanovena hodnota ADI (Acceptable Daily Intake = přijatelná denní dávka). U látky nejsou známé žádné vedlejší ani nepříznivé účinky na lidské zdraví. Může být použita pro vegetariány, vegany i pro všechna náboženství.

Doplňující informace

V ČR (celé EU) je možné použití k úpravě povrchu kávových zrn.

Kam dále?

Více o výukové
aplikaci ZOF.

Otestujte svoji
nutriční gramotnost.

Podívejte se na naši
nabídku kurzů.

Přečtěte si, jak naše kurzy
hodnotí absolventi.