Powered by Smartsupp
Kurzy ATAC

Poradna

Vybrané dotazy z on-line poradny, která je nedílnou součástí námi pořádaných kurzů.

Chondroitin

Chondroitin je přirozeně se vyskytující látka v lidském těle, která je součástí chrupavek. Je to složka, která pomáhá udržovat pružnost a pevnost chrupavek, a tím podporuje jejich zdraví a funkci. Chondroitin je také důležitý pro hydrataci chrupavek, protože pomáhá vázat vodu a udržovat chrupavky hydratované a odolné vůči tlaku.

V oblasti výživy je chondroitin často používán jako doplněk stravy, zejména u lidí trpících osteoartritidou nebo jinými poruchami spojenými s opotřebením chrupavek. Je také oblíbený mezi sportovci a těmi, kteří se snaží podpořit zdraví svých kloubů a chrupavek. Chondroitin se často kombinuje s jinými látkami, jako je glukosamin, pro maximální účinnost.

Dobrý deň pán Jelínek,
doporučujete užívať bosweliu aj s doplnkami chondroitin a glukosamín. Majú synergizujúce účinky alebo práve naopak?

V případě této kombinace ani tak nejde o synergické působení, ale spíše doplňující - hlavním efektem kyseliny boswellové je pozitivní vliv na potlačování zánětů, což se hodí při výživě kloubní a pojivové tkáně jako doplnění k nutričně-výživným účinkům chondroprotektiv. Tato kombinace je tedy výhodná, proto ji mnozí výrobci doplňků rádi používají.

Na dotazy odpovídá

Mgr. Martin Jelínek
lektor kurzů

Výživový poradce, autor sedmi úspěšných knih. Zakladatel vzdělávací společnosti ATAC pořádající kurzy, které spojují moudra východních filozofií s poznatky moderní vědy. Jeho cílem je předávat celostní poznání v oblasti výživy a zdraví všem skupinám populace. Vede kurzy výživového poradenství on-line, podílel se na pořadu České televize Pod pokličkou, je autorem výukového systému ZOF.

Více o Martinu Jelínkovi