Kurzy ATAC

Poradna

Vybrané dotazy z on-line poradny, která je nedílnou součástí námi pořádaných kurzů.

Acetyl-glutathion

Acetyl-glutathion je speciální forma glutathionu, který je důležitým antioxidantem v těle. Glutathion je molekula, kterou tělo produkuje přirozeně, aby bojovalo proti volným radikálům a toxickým látkám. Acetyl-glutathion je upravená forma glutathionu, která je snadněji vstřebatelná a efektivnější.
Acetyl-glutathion má schopnost podporovat detoxikaci, imunitní systém, zlepšovat funkci jater a chránit tělo před oxidačním stresem. Pomáhá zlepšovat výkon mozku, podporuje zdraví srdce a může pomoci při léčení některých chronických onemocnění. Je také důležitý pro udržení zdravého stárnutí, protože hladiny glutathionu v těle se přirozeně snižují s věkem.

Dobrý den,
jaký je rozdíl (pro člověka, který si chce tento doplněk stravy koupit pro jeho antioxidační účinky s očekávaným dopadem na zmírnění zánětlivé aktivity těla) mezi glutathionem a acetyl-glutathionem? Cenově tam je vcelku velký rozdíl.

Samostatný glutathion má nízkou využitelnost, protože kyselina chlorovodíková jej v žaludku rychle rozpouští. Acetylovaná forma glutathionu má mnohem vyšší stabilitu, do buněk se tak dostává mnohem větší množství tohoto antioxidantu.

Na dotazy odpovídá

Mgr. Martin Jelínek
lektor kurzů

Více o Martinu Jelínkovi