Powered by Smartsupp
Kurzy ATAC

Poradna

Vybrané dotazy z on-line poradny, která je nedílnou součástí námi pořádaných kurzů.

Acetyl-glutathion

Acetyl-glutathion je speciální forma glutathionu, který je důležitým antioxidantem v těle. Glutathion je molekula, kterou tělo produkuje přirozeně, aby bojovalo proti volným radikálům a toxickým látkám. Acetyl-glutathion je upravená forma glutathionu, která je snadněji vstřebatelná a efektivnější.
Acetyl-glutathion má schopnost podporovat detoxikaci, imunitní systém, zlepšovat funkci jater a chránit tělo před oxidačním stresem. Pomáhá zlepšovat výkon mozku, podporuje zdraví srdce a může pomoci při léčení některých chronických onemocnění. Je také důležitý pro udržení zdravého stárnutí, protože hladiny glutathionu v těle se přirozeně snižují s věkem.

Dobrý den,
jaký je rozdíl (pro člověka, který si chce tento doplněk stravy koupit pro jeho antioxidační účinky s očekávaným dopadem na zmírnění zánětlivé aktivity těla) mezi glutathionem a acetyl-glutathionem? Cenově tam je vcelku velký rozdíl.

Samostatný glutathion má nízkou využitelnost, protože kyselina chlorovodíková jej v žaludku rychle rozpouští. Acetylovaná forma glutathionu má mnohem vyšší stabilitu, do buněk se tak dostává mnohem větší množství tohoto antioxidantu.

Na dotazy odpovídá

Mgr. Martin Jelínek
lektor kurzů

Výživový poradce, autor sedmi úspěšných knih. Zakladatel vzdělávací společnosti ATAC pořádající kurzy, které spojují moudra východních filozofií s poznatky moderní vědy. Jeho cílem je předávat celostní poznání v oblasti výživy a zdraví všem skupinám populace. Vede kurzy výživového poradenství on-line, podílel se na pořadu České televize Pod pokličkou, je autorem výukového systému ZOF.

Více o Martinu Jelínkovi