Cukrovka je označována jako epidemie třetího tisíciletí. V ČR se na tuto nemoc léčí každý jedenáctý člověk, ročně onemocní 60 tisíc lidí. Převážná většina diagnóz se týká cukrovky 2. typu, kde víme, že na jejím vzniku se sice spolupodílí genetické vlivy, zásadním způsobem je ale ovlivňována kvalitou stravy. Konvenční přístup ke stravování při diabetu spočívá především v kontrole krevní glykémie, hlavní pozornost se tak zaměřuje na počítání množství sacharidů. Přitom možností, jak stabilizovat hladinu krevního cukru, je podstatně více.

Výživa při diabetu

V kurzu „Průvodce výživou při diabetu“ se naučíte pracovat s úpravami stravování tak, aby výsledek odpovídal potřebám metabolismu a současně byl v souladu s probíhající léčbou.

7 důvodů, proč tento kurz

Komplexní pohled na problematiku výživy

Vycházíme z moderních vědeckých poznatků, respektujeme různé úhly pohledu na problematiku. Cílem je vždy individualizovaný přístup.

Orientace na všechny výživové přístupy

Existuje řada dietetických postupů vedoucích ke stabilizaci hladiny krevního cukru i zlepšení kvality metabolických pochodů. V potaz bereme všechny, které věda považuje za ověřené a současně nepoškozují zdraví. Hlavním cílem je jednoduchost a realizace v praxi.

Studijní metoda „škola hrou“ a spojení studia výživy a vaření

Co se naučíte, to si rovnou vyzkoušíte v praxi. Součástí kurzu je interaktivní aplikace ZOF, pomocí které převedete teorii přímo do praxe. Budete sestavovat jídelníčky pro konkrétní situace, k dispozici máte desítky vzorových zdravých receptů pro inspiraci.

Studujete on-line a právě tehdy, když máte čas

Celé studium probíhá on-line, tzn. bez nutnosti dojíždění na přednášky. Studujete v klidu z domova, časový rozsah přizpůsobujete svým možnostem.

Přímá komunikace s lektorem prostřednictvím on-line poradny

Součástí kurzu je rozsáhlá on-line poradna, ve které je vám lektor po celou dobu studia k dispozici.

Doživotní přístup do klientské části

I po dokončení kurzu jsou vám dostupné všechny absolvované lekce, aplikace ZOF na sestavování jídelníčků i on-line poradna. Doživotně.

Kurz je vhodný pro odborníky i začátečníky

Část zájemců o studium tvoří profesionální výživoví poradci. Kurz je nejvíce oblíben u „laické veřejnosti“, a to převážně lidí, kteří jsou postiženi diabetem a chtějí se naučit upravovat svoji stravu správným způsobem.

Unikátní výuková hra ZOF

Nová výuková on-line aplikace ZOF slouží jako vynikající pomůcka pro praktickou tvorbu jídelníčků v rámci aktuálně probíraných témat v průběhu celého kurzu. Aplikace umožňuje rychlou a jednoduchou formou kombinovat jednotlivé potraviny do konkrétních receptů a následně automaticky vyhodnocovat jejich vlastnosti a charakteristiky. Ihned tak uvidíte, jestli Vámi sestavený jídelníček odpovídá všem nutričním požadavkům ve vztahu k diabetu. Z učení se stává skutečná škola hrou.

Co se v kurzu naučíte?

 • Jak a proč vzniká diabetes.
 • Jakým způsobem je diabetes standardně léčen.
 • Základní pravidla fungování metabolismu.
 • Způsob, jakým jednotlivé složky stravy ovlivňují chování organismu.
 • Správně a jednoduše počítat glykemické hodnoty stravy.
 • Ovlivňovat stravou zánětlivé pochody v těle.
 • Jaký vliv na metabolismus a vznik a průběh cukrovky má střevní mikrobiota.
 • Pracovat s klasickou koncepcí stravy i nízkosacharidovou dietou.
 • Upravovat jídelníček pro situace inzulínové rezistence, těhotenské cukrovky i diabteu 1. a 2. typu.
 • Zdravě ovlivňovat tělesnou hmotnost při diabetu.
 • Vybrat doplňky stravy vhodné pro jednotlivé typy diabetu.
 • Fungovat s diabetem při sportu.
 • Řešit závislost na sladkém.

Jak probíhá studium

1
Studijní lekce – Ve studijní sekci se každý den (PO-PÁ) zobrazí studijní lekce zabývající se jedním konkrétním tématem. K těmto je možné se vracet, není podmínkou studovat každý den.
2
Cvičné testy – Každý den je k dispozici cvičný test, který slouží k opakování učiva a připraví vás na souhrnný měsíční test.
3
Tvorba jídelníčků – Na výukové aplikaci vytváříte jídelníčky k vybraným tématům a převádíte tak naučenou teorii do praxe.
4
Poradna – Máte přístup k on-line poradně, ve které lektor průběžně odpovídá na všechny dotazy týkající se aktuálně probíraných témat. K dispozici je celá historie Poradny, tato slouží jako zdroj dalšího studijního materiálu.
5
Závěrečný test – Probíhá na on-line platformě, tedy v klidu z domova a bez stresu. Je vyvrcholením celého studijního snažení.
6
Certifikát – Po úspěšném absolvování studijních lekcí i závěrečného testu vám bude certifikát zaslán poštou.

Lektor semiáře
Martin Jelínek

Výživový poradce, autor sedmi úspěšných knih. Zakladatel vzdělávací společnosti ATAC pořádající kurzy, která spojují moudra východních filozofií s poznatky moderní vědy. Jeho cílem je předávat celostní poznání v oblasti výživy a zdraví všem skupinám populace. Vede kurzy výživového poradenství on-line, podílel se na pořadu České televize Pod pokličkou, je autorem výukového systému ZOF.

Vložte svůj e-mail a my Vás upozorníme na konání dalšího turnusu tohoto kurzu:

Cena včetně DPH:

2 900 Kč

Termín zahájení:

5. prosince 2022 Více

Typ:On-line kurz
Rozsah kurzu:41 dnů

V ceně získáte:

1 / 41 dnů intenzívního studia.

2 / Studijní pomůcku v podobě aplikace ZOF.

3 / Kompletní systém pro úpravu stravy při diabetu.

4 / Přístup do Poradny pro studenty.

5 / Certifikát o absolvování kurzu.

Proč zvolit kurz Martina Jelínka?

 • Komplexní pohled na problematiku výživy při diabetu.
 • Naučíte se vybírat a správně kombinovat vhodné potraviny.
 • Unikátní metoda výuky – používáme výukovou aplikaci ZOF, ve které vytváříte návrhy stravovacích režimů.
 • Naučíte se udržovat stálou hladinu krevního cukru.
 • V rámci studia usnadněného aplikací ZOF dostanete komplexní informace o možnostech manipulace s jídelníčkem při jednotlivých typech diabetu.

Přihláška do kurzu:

Průvodce výživou při diabetu

Počet účastníků:

Aktuální měna: CZK Přepnout na EUR

Cena vč. DPH: 2 900 Kč