Naučte se vařit zdravě

Jíst zdravě neznamená mít stůl plný jídel, která nechutnají. I když vyloučíte z přípravy mnohé suroviny, které dnes považujete za nenahraditelné, zůstávají stovky kombinací na chuťově dokonalá jídla, plná energie, důležitých živin i barev. Bez přepálených tuků, zbytečných cukrů a umělých přísad.

V pravidelně aktualizované databázi naleznete recepty na zdravé pokrmy, vycházející z principů vědeckých poznatků doplněných o znalosti a zkušenosti východních kultur. Každý recept má dvě části – veřejnou a členskou sekci. Ve veřejné najdete vedle fotografie úvodní slovo a dobu přípravy receptu.

Registrovaní uživatelé navíc získávají přístup k postupu přípravy, seznamu ingrediencí a podrobným informacím, jak daný pokrm působí na organismus, v jakých situacích pomáhá i kdy se mu raději vyhnout.

Proč se zaregistrovat?

  • Získáte přístup k seznamu ingrediencí a postupu přípravy receptu.
  • Naučíte se sestavit si jídelníček na základě aktuálních potřeb svého těla.
  • Investujete do svého zdraví právě tolik, kolik právě potřebujete – Škola funguje kreditovým způsobem, otevření jednoho receptu vyjde na 4 – 5 Kč.

Zdravé recepty vhodné pro každého...

Jsem maminka na mateřské

Maminky se s námi naučí připravovat zdravá a chutná jídla pro děti všech věkových kategorií. Způsob přípravy kašiček, polévek a dalších pokrmů je k dispozici zdarma.

S registrací získáte přístup k podrobným komentářům výživového specialisty Martina Jelínka - proč některé potraviny používat a jiných se naopak vyvarovat, jaké jsou jejich účinky na zdraví dítěte a další cenné informace.

Chci se zaregistrovat

Mám nadváhu, chci zhubnout

Boj s nadváhou je někdy bojem s větrnými mlýny – diety končívají jojo efektem, nadměrná sportovní zátěž netrénovaného těla může způsobit zranění. V naší škole se naučíte připravovat jídla, po kterých se prokazatelně hubne – vyvážená a výživově hodnotná. Způsob přípravy receptů pro snížení váhy je přístupný zdarma.

Chcete se naučit víc? Zaregistrujte se a poznejte souvislosti – proč daný recept pomáhá zhubnout a jakým způsobem, jak jej lze obměnit, jak nastartovat metabolismus tak, aby hubnutí bylo přirozené a trvalé.

Chci se zaregistrovat

Jsem aktivní sportovec

Výživový poradce Martin Jelínek sám začínal jako vrcholový sportovec a pro sestavování jídelníčků pro sportovce má dodnes slabost – spolupracuje například s fotbalisty FC Liberec. Na stránkách Školy zdravého vaření i proto pravidelně zveřejňujeme recepty, vhodné pro rekreační i vrcholové sportovce. Způsob jejich přípravy je přístupný zdarma.

Zajímá vás, jak která potravina působí na sportovní výkon, jak s pomocí stravy lépe regenerovat, získat sílu, vytrvalost a zlepšit své výsledky? Tipy, rady a podrobné komentáře najdete po registraci u každého receptu.

Chci se zaregistrovat

Jsem vegetarián, vitarián

Bezmasé pokrmy či syrová strava? Ve Škole zdravého vaření jim věnujeme prostor minimálně stejně velký jako stravě ostatní, i Martin Jelínek je vegetarián. Ve veřejné části, přístupné zdarma, najdete recepty na pokrmy vegetariánské (bez masa), veganské (bez živočišných produktů) i vitariánské (raw pokrmy patří mezi naše oblíbené).

Registrovaní uživatelé navíc získávají u každého receptu zasvěcený komentář o výživových hodnotách, kladech i záporech použitých potravin a další cenné informace.

Chci se zaregistrovat

Mám dietní omezení – cukrovku, celiakii, nesnáším laktózu, mám potravinovou alergii…

Rychle uvařit, rychle sníst. Doba je rychlá a ani jídlo není výjimkou – nekvalitní suroviny se dochucují chemií a tělo se brání. S naší Školou zdravého vaření se naučíte připravovat zdravé pokrmy, respektující omezení při častých metabolických a autoimunních onemocněních.

Registrovaní uživatelé opět získávají u každého receptu zasvěcený komentář výživového poradce Martina Jelínka, který vám vaši dietu pomůže lépe pochopit a naučit se stravovat bez výrazných omezení.

Chci se zaregistrovat