Snídaně šampiónů II.

Možná to dnes bude vypadat, že se opakuji, protože beru na paškál téma snídaně šampiónů, která má dnes velmi podobné složení jako jednička.

Naštěstí podobný není stejný, podívejme se tedy, co všechno přinese na první pohled zanedbatelná změna.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Vlastnosti receptu

  1. Pohled do nutriční tabulky mluví sám za sebe. Množství bílkovin, vlákniny i tuků je ukázkové. Tuky se budou hodit spíše vytrvalostním aktivitám těla i mozku, bílkoviny zase využijí agresivnější „anaboličtí“ sportovci.

  2. Obsah vápníku i jeho protihráče hořčíku šel nahoru také, poměrově se držíme naprosto úžasných hodnot. Z tohoto pohledu jsme díky těmto prvkům schopni podávat mnohem lepší fyzický i mentální výkon, aniž bychom se museli dopovat suplementy (velmi oblíbená činnost nejen sportovců, ale i nemalého procenta běžné populace). Znalost problematiky mi říká, že tuto snídani šampiónů můžeme vztáhnout i na potřeby nesportující populace jako želízko v ohni při boji s velmi rozšířenou latentní tetanií, o které naprostá většina lidí vůbec ani netuší, že ji má.

  3. Přítomnost ovoce navyšuje antioxidační kapacitu pokrmu a dodává i některé vitamíny B komplexu, které mají přímý dopad na fungování nervové soustavy.

  4. Úroveň stravitelnosti je skvělá, kdo nezkusí, neuvěří.

  5. Glykemický index se drží při zemi i přes obsah menšího množství medu.

  6. Termicky jsme také na neutrálu. V případě nutnosti prohřátí ztuhlých kostí není problém použít například kari koření.

  7. V oblasti energetických tendencí se pohybujeme na straně mírnéjho jin.

  8. Snídaně je celkově zásadotvorná. Další velký výzva zapnout mozek a začít uvažovat i v těchto relacích - každý zásadotvorný pokrm by měl být minimálně devadesáti procenty populace (kteří trpí překyselením) vzýván až do nebes.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Doba přípravy

5 minut

Přibližná cena

35 Kč

Kategorie

Snídaně

Vhodné pro


Podobné recepty