Ranní cereální smoothie

Jsou rána, kdy dostaneme chuť na chutnou a vyváženou cereální snídani. Když nám kombinace vloček s mlékem nebo jogurtem z různých důvodů přestanou vonět, rozhodneme se pro tekutou variantu v podobě netradičního smoothie.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Vlastnosti receptu

  1. Nutriční výbava dnešní snídaně je zajímavá. Energie do startu celého dne dostaneme poměrně dostatek, v tomto směru jsme prakticky ukázkoví.

  2. Obsah sacharidů je také v pořádku, navíc jsou nízkého glykemického indexu.

  3. O bílkovinách také nemá význam pochybovat. Jejich ranní dávka je příkladná, jsou rostlinného původu. Kombinace z jednotlivých zdrojů nás významně přibližuje k plnohodnotnosti, úroveň stravitelnosti je vynikající.

  4. U tuků můžeme chvíli rozjímat, protože v porovnání s ostatními složkami jejich zastoupení docela vystupuje do popředí. Podívejme se na fakta: Jsou koncentrovaným zdrojem energie, takže jako ranní zařazení jsou v pořádku. Převažují nenasycené, což je ještě více v pořádku. Nejvíce v pořádku je vysoká přítomnost omega-3 . Ve výsledku dost nekompromisních informací, které potlačí jakékoli námitky.

  5. Množství vlákniny je ukázkové, poměry mezi rozpustnými a nerozpustnými frakcemi jsou skvělé. Také není co dodat.

  6. Termický účinek je osvěžující. Pro vybraná roční období chvályhodný parametr.

  7. Energeticky je snídaně posunuta na stranu jin. U mixovaných potravin tohoto složení ani není možné jinak.

  8. Acidobazický potenciál se konzumací naší snídaně posune mírně na zásaditou stranu – to ale pouze za předpokladu, že budeme smoothie popíjet skutečně pomalu, čímž zajistíme důkladné enzymatické natrávení zastoupených sacharidů.

  9. Poměry živin a použité suroviny mi jasně říkají, že se tato forma snídaně vyplatí nejvíce sportovcům. Nikde ale není psáno, že její potenciál nevyužije i převážný zbytek světa – celiaci sice budou mít smůlu, ale vegetariáni či alergici na mléčné výrobky včetně například diabetiků budou mít doslova hody.

  10. Z důvodu použitých vloček (navíc mixovaných) bych se zdráhal dávat dětem do 2 let (kvůli nerozpustné vláknině).

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Doba přípravy

5 minut

Přibližná cena

25 Kč

Kategorie

Snídaně

Vhodné pro

Podobné recepty