Letní hřích

V horkých letních měsících toužíme po příjemném osvěžení na těle i na duši, kterého si můžeme dopřát nejen u vody s lenivým koukáním na přírodu a zpocená těla rochnících se spoluobčanů.

Zchladit tělo je možné i skrze mlsný jazýček, stačí pouze počkat na vhodnou příležitost v podobě krátce trvajícího období, kdy nám příroda nabídne osvěžující zdroje ovoce, které si zpestříme dalšími ingrediencemi na základě těch nejdivočejších představ naší fantazie.

V takových případech, kdy nám sluníčko přehřeje mozek, a my nebudeme schopni z důvodu lenosti vyvolaného teplem protestovat proti vlastní racionalitě brzdící touhy našeho žaludku, přehlédneme i „detaily“ typu vražedné kombinace jogurtu a ovoce, kterou nabízíme v dnešním receptu.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Vlastnosti receptu

  1. Začněme tím, co se mi nelíbí, v tomto případě to bude podstatně kratší.  Je to pořád dokola omílaná kombinace jogurtu a ovoce. Důvody není potřeba neustále opakovat, věnujme se raději kladům.

  2. Pomineme-li chuť, která je skutečně provokativně smyslná a má tendenci růst se zvyšujícím se zastoupením čokolády, dominuje v nutriční tabulce parametr cukrů, takže se bavíme o rychlém energetickém osvěžení s poměrně nízkým glykemickým indexem. Ten je dán zastoupením kombinace fruktózy, vlákniny a jogurtu. Tady pozor, jeho hodnota umí rychle růst se zrychlujícím se procesem konzumace. Chceme-li tedy držet tento parametr co nejníže, tak vychutnávat, vychutnávat a vychutnávat. Čím déle, tím smyslnější prožitek a nižší GI. Řekl bych, že dokonalá kombinace.

  3. Nemůžeme nezmínit vysokou hodnotu antioxidační kapacity, za kterou je odpovědná nesmrtelná dvojice ostružin s čokoládou. Navíc vysoký obsah éterických olejů v pecičkách podporuje činnost střevní mikroflóry, což je další faktor, ze kterého můžeme mít radost. Alespoň někteří… Pokud se rozhodneme důkladně rozkousat i zrníčka v hroznech, antioxidační úroveň směsi se násobí z pozice jejich synergického účinku.

  4. Velké nebezpečí hrozí od našich dětí, které se po tomto dezertu mohou utlouct. Nebezpečím je myšlen fakt, že dětský organismus se kombinací ovoce a mléčných výrobků zahleňují snadněji než dospělí. Děti samozřejmě touto dobrotou obšťastníme, v podstatě se jedná o mnohem zdravější variantu než letní ládování se zmrzlinou.

  5. Pohled na množství energie mi nepřivodí bolehlav a neměl by prakticky nikomu, protože máme před sebou vcelku nízkokalorickou výzvu. Přibližně 140 kalorií spálím svižnou chůzí za 20 minut. Pro mě osobně „no problemo“, pro někoho ale nepřekonatelná překážka.

  6. Energeticky máme na talíři poměrně dobře stravitelný pokrm (platí pro všechny, kteří nemají žádné výrazné problémy s trávením mléčných výrobků) s jinovým charakterem a osvěžujícím termickým účinkem. Suma sumárum idylka pro chvíle klidu a pohody.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Doba přípravy

1 minuta

Přibližná cena

8 Kč / celá porce

Kategorie

Dezerty

Vhodné pro

Podobné recepty