Amarantové pokušení s ostružinami

Dnes opět budeme hřešit, a to na všech (výživových) frontách. A protože se nejlépe hřeší hned ráno, uděláme si sladkou snídani, která vydráždí smysly na zbytek dne.

Zkušenosti z podobných experimentů mi říkají, že pracovní morálka pak za moc nestojí, ale kdo by netoužil koukat na svět skrze růžové brýle.

Nejdřív ale nechme promlouvat rozum. Ten říká, že pokud už dostanu sladkou snídani, nechci dostat za pár minut hlad z důvodu nedostatku bílkovin a vlákniny a současně vysokého glykemického indexu. Odtud tedy můžeme začít páchat slibované hříchy a začít si vybírat ty správné suroviny.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Vlastnosti receptu

  1. Různé teorie hlásají, že snídaně by měla být dostatečně vydatná, ale současně ne příliš náročná na neprobuzený trávicí trakt. Pohled na nutriční složení našeho receptu říká, že energie je více než dost, celková stravitelnost ale velmi dobrá. Je za ni z pochopitelných důvodů odpovědná obilovina, který jasně řídí směr a charakteristiku těchto vlastností.

  2. Máme před sebou neskutečný zdroj plnohodnotných bílkovin s dostatkem lysinu, výhodný poměr nenasycených tuků, který trochu kazí pouze přidaná smetana, hoooodně komplexních sacharidů s nízkým GI a hlavně…hlavně… hlavně neskutečně mnoho (obzvlášť na české poměry) vlákniny.

  3. Pomineme-li obsah antioxidantů (které bychom samozřejmě opomíjet neměli), pořád je tu čerstvé ovoce, které antioxidačně nikdy nezklamou.

  4. Termicky jsme vyrobili mírně osvěžující pokrm.

  5. Z hlediska energetických tendencí mluvíme o snídani s lehce jin účinkem.

  6. Acidobazicky se recept bude chovat mírně kyselinotvorně.

  7. Obávám se, že děti od dvou let vás budou za tuto dobrotu milovat.

  8. Sportovci ocení dlouhotrvající a nekolísající energii a atraktivní poměr i množství vápníku a hořčíku, který rozhoduje o nervosvalové koordinaci. Navíc se budou olizovat ještě v druhé polovině ranního tréninku.

Odemkněte si tento recept

Po odemknutí se zobrazí seznam ingrediencí a postup přípravy receptu.

Doba přípravy

10 minutes

Přibližná cena

10 Kč / celá porce

Kategorie

Snídaně

Vhodné pro

Podobné recepty